logo

reklam

ÖĞ-DER’DEN ULUSLARARASI EĞİTİM KONFERANSI

Şuurlu Öğretmenler Derneği Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu dernek lokalinde yaptığı basın toplantısı ile 4 Mart Çarşamba günü yapılacak olan “Uluslararası Eğitim Konferansı” ile ilgili bilgiler verdi. Yönetim kurulu adına açıklama yapan başkan Fatih CİNGÖZ şunları söyledi.

Yon.Kurulu

“Önce ahlak ve maneviyat ilkesiyle hareket eden ve yaptığı çalışmalarla ülkemiz eğitimine, eğitimcilerimizin şuurlanmasına önemli katkısı olan Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER), yine çok önemli bir program gerçekleştirmektedir. Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Merkezi tarafından organize edilerek şubeler tarafından gerçekleştirilen ve dört yıldır yapılan uluslararası eğitim konferanslarının bu yıl beşincisi düzenlenecektir.  ÖĞ-DER’in her yıl geleneksel olarak düzenlediği Uluslar arası Eğitim Konferansları bu yıl Türkiye genelinde 9 ilde gerçekleştirilecek.  Ankara, İstanbul, Konya, Antalya, Kayseri, Sivas, Bolu, Bursa ve Sakarya illerinde düzenlenecek olan konferanslar serisi 20 Şubat Cuma günü Antalya’da başlayıp, 7 Mart Cumartesi günü İstanbul’da sona erecek.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Sakarya Şubesi olarak ilimizde gerçekleştireceğimiz konferans 04 Mart Çarşamba günü saat 19:30’da  Serdivan Belediyesi konferans  salonunda  yapılacaktır.  Özellikle eğitimcilerimiz başta olmak üzere tüm halkımız konferansımıza davetlidir. “Milli ve manevi eğitimin eğitimdeki yeri”, “sosyal medyanın eğitime etkisi” ve “helal gıda tüketmenin önemi” konularının işleneceği konferansa Sudan’dan Prof.Dr. Abdulrahim İBRAHİM, Amerikadan Prof.Dr. Mohammed LAWAN, Malezya’dan Hatijah HASHİM,   Türkiye’den de Prof. Dr. Burhanettin CAN konuşmacı olarak katılacaktır.  Konferansımız, Sakarya’da görmeye alışık olmadığımız şekilde, yabancı konuşmacıların sunumları anında tercüme ( simultane) ile Türkçe tercümesiyle misafirlerimize aktarılacaktır.

Bu konferansın hazırlanmasında bize gerekli ilgi ve alakayı gösteren Valimiz Sayın Hüseyin Avni COŞ’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mevlüt KUNTOĞLU’na ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen, eğitime önem veren hayırsever vatandaşlarımıza derneğimiz yönetim kurulu adına çok teşekkür ediyorum. ”

Şuurlu Öğretmenler Derneği Sakarya Şubesi tarafından 2013 yılında ilki yapılan Uluslararası Eğitim Konferansı eğitim camiasının yoğun ilgisini çekmişti. 04 Mart Çarşamba günü Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda yapılacak olan konferansın da yoğun ilgiye neden olması beklenmekte.

Share
528 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ