logo

reklam

3.Köprüde İki Yaka Birleşti…Devletin Zirvesi Bir arada…

İstanbul’un üçüncü köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün son tabliyesi de bugün yerleştirildi. Son tabliyenin kaynağını Erdoğan ile Davutoğlu birlikte yaptı.

tarihi-gun-3-bogaz-koprusunde-son-tabliye-de-8229606_9804_m

İstanbul’un üçüncü köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün son tabliyesi yerleştirildi ve Asya ile Avrupa yakaları 3. kez birleşmiş oldu. Köprünün açılış törenine devletin zirvesi katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım törene katılan önemli isimlerin başında yer aldı.

20160306_2_14612650_6042529__large

SON KAYNAĞI ERDOĞAN’LA DAVUTOĞLU BİRLİKTE YAPTI

Son tabliyenin kaynağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu birlikte yaptı. Erdoğan kaynağa başlamadan önce “Ya Allah Bismillah” dedi.

Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Ulaştırma Bakanı Yıldırım önemli açıklamalar yaptı.

ERDOĞAN: YILDIZ DİYEBİLECEĞİM PROJE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış töreninde konuştu ve “Öncelikle heyecan dolu olduğumuz bir günde. Özellikle de Dünya Kadınlar Günü’nün hemen öncesinde İstanbul için yıldız diyebileceğimiz bir projenin son tabliyesini koymanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

“AĞUSTOSTA HEP BİRLİKTE AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Dünyanın asma köprüler içerisinde en geniş dört gidiş, dört geliş, iki de hızlı trenle ilgili raylı sistemin olduğu böyle benzeri bir projenin olmadığını anlatan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

20160306_2_14612217_6041241__large

“Asma köprü olarak bu uzunlukta bir başka köprü de yok. Bunlar bizim iftihar vesilemiz ve inşallah ağustos ayı olarak, Ulaştırma Bakanımız bize ifade etti. Ağustos ayında da artık bütün viyadükleriyle her şeyiyle tamamlanıp, hep birlikte açılışını gerçekleştireceğiz. Gerek Marmaray Projesi’ndeki başarı ve şu ana kadar yaklaşık 130 milyon yolcu Marmaray’dan geçmiş bulunuyor. Yine önümüzde Avrasya Tüneli var. Avrasya Tüneli bu arada inşallah tamamlanıyor. Onun da bitişi bu yıl sonu. Avrasya Tüneli’nin de bitişi olacak ve böylece artık bizim Avrupa-Asya arasındaki gidiş gelişlerimizde bir rahatlama şüphesiz ki meydana gelecek. Bütün zorluklara rağmen, bu zorları kolay kılıcı adımlar atılıyor. Yola çıktığımızda biz ‘her şey insan için’ demiştik. ‘Önce insan’ demiştik, ‘insanımızın huzuru’ demiştik. Hamdolsun artık bunları teker teker gerçekleştirmenin bahtiyarlığı içerisindeyiz.”

Share
371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ