logo

reklam

30 Ağustos Zafer Bayramı nın 93. Yıl dönümü Kutlandı…

İl genelinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Atatürk Bulvarında yapıldı.İlk tören Atatürk anıtı önünde çelenklerin konulması ile başladı.

İkinci kutlamalarda ise Valilik makamında gerçekleşti. Vali Hüseyin Avni Coş,tebrikleri kabul ederek devam etti.

IMG_7578ş

Valilik Makamında yapılan kutlama nın ardından kent meydanındaki kutlamalar geçildi.Burda ki 30 Ağustos Zafer Bayramı programına Vali Hüseyin Avni Coş yanı sıra Büyük şehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Garnizon ve Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun, AK Parti Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Prof. Dr. Mustafa İsen, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve il müdürleri, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

IMG_7585ll

Vali Coş, Başkan Toçoğlu ve Garnizon Komutanı Dursun’un vatandaşların Zafer Bayramı’nı tebrik etmesinin ardından başlayan program askeri birliklerin geçiş töreni ile sona erdi.

IMG_7606şşş

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Zafer Bayramı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Milletimizin Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. 30 Ağustos tarihin derinliklerine itilmek istenen ülkemizin baş kaldırışının, yeniden doğuşunun adıdır. O günlerde tek vücut olarak ortaya koyduğumuz vatan savunmasına yakışan hissiyatlara sahip olmak durumundayız. Birliğimizi, dirliğimizi, huzur ve selametimizi pekiştirmeliyiz. Dayanışmayı güçlendirmeli, safları sıklaştırmalıyız. Bu vesileyle İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Share
547 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ