logo

reklam

AK Gençlik 17 Ağustos Depremi’ni Unutturmadı

Türkiye’de “asrın felaketi” olarak kayıtlara geçen 17 Ağustos 1999’daki Gölcük merkezli büyük depremin ardından tam 16 yıl geride kaldı. 16 Ağustos’u 17 Ağustos’a bağlayan gece saat 03.02’de meydana gelen 7.4 şiddetindeki deprem, tam 16 milyon insanı etkiledi.

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları, 17 Ağustos 1999’da yaşanan büyük Marmara Depremi’ni Sakarya Kent Meydanı’nda hazırladıkları “Deprem Tüneli Fotoğraf Sergisi” ile hatırlattı…

 df

Yaşanan felaketin 16. Yıldönümünde deprem şehitleri için Kur-an’ı Kerim tilaveti ve 1001 hatim duasının yapıldığı Kent Meydanı’nda gösterime sunulan “Deprem Tüneli Fotoğraf Sergisi” ile 17 Ağustos 1999 depreminde yaşanan felaket fotoğraflarla anlatılarak yaşanan tarifsiz acıların boyutları gözler önüne serildi.

 

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir “Depremler sadece ve sadece yıldönümlerinde hatırlanmamalı. Bu konunun sürekli gündeme getirilmesini ve halkımızda depreme ve doğal afetlere karşı bir bilincin oluşmasını arzu ediyoruz. Halkımızın büyük bir bölümünün deprem ve doğal afetlerle ilgili alınacak önlemler hakkında yeterli bilgisi yok. 17 Ağustos 1999 Depremi’nin de gün geçtikçe unutulmaması, olası bir depremde aynı şekilde can kayıplarının verilmemesi ve aynı acıların tekrar yaşanmaması için her bireyin bilinçlenmesi şart. Sadece bu çalışmaları belediye ve hükümetlerden beklemek yanlış. Hepimizin üzerine düşen ciddi sorumluluklar var. Bizlerde AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları olarak “Deprem Tüneli Fotoğraf Sergisi” ile geçmişte yaşanan o büyük acıyı Sakarya halkına hatırlatarak bir nebze de olsun bilinç oluşturma noktasında katkıda bulunmak istedik.” diye konuştu.

Share
867 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ