logo

reklam

AK Parti, Değişim ve Dönüşümün Adresi

  IMG_3747

Kırklareli Siyaset Akademisi’nde “Büyükşehir Yasası ve Tecrübe Paylaşımı” konulu ders veren Başkan Toçoğlu, “AK Parti, değişim ve dönüşümün partisi olma özelliğini kurulduğu ilk günden bu yana koruyor. Siyasetin insanlarla birebir temas ederek, en kısa yoldan ve en pratik şekilde hizmet etme sanatı olduğunu belirleyen bu anlayışla hem yerelde, hem de genelde çalışmalarımıza aynı önem ve hassasiyet ile devam edeceğiz” dedi.

IMG_3667

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Kırklareli Siyaset Akademisi’ne katıldı. AK Parti Genel Merkezi tarafından yeni dönem Siyaset Akademisi’nde görevlendirilen Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Yasası ve Tecrübe Paylaşımı” konulu ders verdi. Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel ile akademi öğrencileri katıldı.

IMG_3652

Türkiye, ‘Eski Türkiye’ değil

Kırklareli Siyaset Akademisi öğrencileri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu, “Yıllarca IMF’nin kapısına giden bir ülke, artık kimseden kredi istemesine gerek kalmayan bir hale geldi. Bu ülkenin dürüst, düzgün, AK Parti’de siyaset yapabilecek insanlara ihtiyacı var. O yüzden tüm sıkıntılara göğüs germemiz gerekiyor. En önemli konu gece gündüz çalışmak. Ancak unutmamak lazım ki, eski Türkiye’ye özlemi yaşayan bir takım çevreler var.  Bu özlemi yaşayan insanların varlığının farkında olarak AK Parti’nin AK kadroları, istikrar ve çalışma tempolarından ödün vermemelidir” şeklinde konuştu.

Siyasetin içerisinde olmalıyız

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Siyaset Akademisi öğrencilerinden gelen soru üzerine yerel katılımcılığın önemli bir unsur olduğunu ifade etti. Başkan Toçoğlu, “Bu ülkenin sizlere ihtiyacı var. Ufak tefek tatsız sürtüşmeler bu kadronun mensuplarına yakışmaz. Biz hep beraber bu ülke için çalışacağız. Mutlaka her gittiğimiz yerde siyaset yapmalıyız. Siyaset yapmadan bu gidişatın devamlılığı noktasında sıkıntılar oluşabilir. Demokrasinin gelişmesini ve yerleşmesini istiyorsak siyaset yapacağız. Siyasetin mutlaka bir yerinde olacağız. Hanım kardeşlerimizle, gençlerimizle her kesimden insanımızla siyasetin içerisinde olma mecburiyetimiz olduğunu unutmamalıyız. Çünkü siyaset belirleyici olmazsa bizim gelişme şansımız olmaz. Ne kadar yerelleşirsek o kadar demokratikleşir ve gelişiriz. Katılımcılığı sağlayarak her türlü demokratik faaliyetlerin içerisinde yer almalıyız” diye konuştu.

IMG_3756

Yerelde ve genelde istikrar

Başkan Toçoğlu konuşmasının son bölümünde ise, “AK Parti, siyasetin akademisini kurdu. AK Parti ülkemizde değişim ve dönüşümün partisi olma özelliğini kurulduğu ilk günden bu yana koruyor.  Siyasetin insanlarla birebir temas ederek, en kısa yoldan ve en pratik şekilde hizmet etme sanatı olduğunu belirleyen bu anlayışla hem yerelde, hem de genelde çalışmalarımıza aynı önem ve hassasiyet ile devam edeceğiz. Sabırla dinlediğiniz için teşekkür ediyorum. 2014 yerel seçimler öncesi yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ