logo

reklam

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Karasu’da Toplandı

  karasu_da_6

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları’nın her ay ayrı bir ilçede gerçekleştirdiği İlçe Başkanları Toplantısı bu ay Karasu ilçesinde yapıldı. Toplantı, AK Parti Karasu İlçe Kadın Kolları Başkanı Leman Yanmaz ve ekibinin ev sahipliğinde Acarlar Longozu’nda gerçekleştirildi.

 karasu_da_2

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun eşi Tülin İspiroğlu ve AK Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı’nın da katılımıyla yapıldı. Sakarya’nın 16 ilçesinden gelen İlçe Kadın Kolları Başkanları ile hem yerel hem de genel siyasetle ilgili istişarede bulunan AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu, ilçe teşkilatlanmaları ve yereldeki çalışmalarla ilgili her ilçenin faaliyet raporlarını inceledi.

 karasu_da_5

Ramazan rahmettir bolluktur berekettir ve önemli olan o bereketi paylaşmaktır…

Ramazan ayı boyunca yapılan erzak dağıtımları ve  diğer yardım faaliyetlerinin raporlarını alan ve değerlendirmelerini yapan Ebru Kavasoğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi :

“Ramazan ayı süresince hem il merkezimizde hem de ilçelerimizde sayısız faaliyete katıldık. Teşkilatımız ve belediyelerimizin iftar programlarında kadın-erkek, genç-yaşlı  her gruptan vatandaşımızla bir araya geldik. Ve bu etkinliklerle bir kez daha anladık ki, ramazan kucaklaşmaktır. Ramazan rahmetin bolluğun bereketin ayıdır ve asıl önemli olan da o bolluğu bereketi paylaşmaktır. Hem dinimiz hem de geleneklerimiz bize bunu söyler. Her yıl yaptığımız gibi bu yıl da, yardıma ihtiyacı olan ailelerimizle bir araya geldik. Binlerce erzak paketi dağıttık, o ailelerimizle onların evlerinde onların sofralarında “gönül sofraları” kurduk. Çocuklarımıza bayramlıklar aldık, onların yüzündeki gülümsemeyi görmek demek, bizim için mutlulukların en büyüğü demektir. Ayrıca kardeş ilimiz olarak Artvin’den gelen Artvin İl Kadın Kolları Başkanı Şule Özyer ve ekip arkadaşlarını şehrimizde misafir ettik. Kültürler arası tanışma ve kaynaşmayı ramazan ayında yaşadık. Şehrimizin güzelliklerini tanıttık, onların kültürlerinden parçalar aldık. Tüm çalışmalarımızı hem il merkezimizde hem de ilçelerimizde titizlikle devam ederek, ramazanı en güzel şekilde sonlandırdık. Allah hepimize bereket aynı rahmet ve aynı güzellikle bir sonraki seneye ulaşmayı nasip etsin.” şeklinde konuştu.

 karasu_da_7

Annesinin kucağında uyuyan bebeğin suçu neydi…

Ardından Mısır’da yaşanan olaylara değinen Ebru Kavasoğlu :

“Mısır’da yaşanan vahşet, oradaki kardeşlerimizin gördüğü zulüm tüm İslam coğrafyası olarak hepimizi derinden yaralamaktadır. Ve uluslar arası arenada bazı ülkelerin tepki göstermekten dahi imtina ettiği bu konuda, Sn. Başbakanımız Mısır Büyükelçisini istişarelerde bulunmak üzere Ankara’ya çağırmıştır. Mısır’da yaşanan zulme dur demeleri için, demokratik ve insan onuruna yakışır şekilde yaşamaları için dua ediyoruz, Allah oradaki kardeşlerimizin yardımcı olsun. Zalimlerin, annelerinin kucağındaki masum bebeklere, kadınlara ve genç yaşlı demeden her vatandaşına uyguladığı bu katliamın bir an önce son bulmasını diliyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları bünyesindeki ilçe teşkilatlarında yapılan etkinliklere dair hazırlanan aylık faaliyet raporlarının incelendiği toplantıda, geçtiğimiz ay ilçelerinde en fazla üye ve faaliyet yapan ilçe, Akyazı İlçe Kadın Kolları Başkanlığı oldu.

AK Parti Akyazı İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Büşra Atmaca yaptıkları faaliyetler ve teşkilat çalışmaları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu, konuşmasının ardından, Akyazı İlçe Kadın Kolları Başkanı Vekili Büşra Atmaca’yı çalışmalarından dolayı tebrik ederek, kendisine çiçek takdim etti.

Share
2069 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ