logo

reklam

AK PARTİDE TEMAYUL VE ADAYLIK BAŞVURUSU YOK

Ak Parti zaman darlığı nedeniyle 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçim için aday adaylık başvurusu almayarak 7 Haziran seçimleri için yapılan müracaatlar üzerinden değerlendirmede bulunacak.

ad-il-baskanlari-28-agustos-05__large

Ak Parti Genel Merkezi’nden alınan bilgilere göre erken genel seçimdeki zaman darlığı ve 12 Eylül’deki Büyük Kongre nedeniyle 7 Haziran seçimleri için aday adaylık başvurusunda bulunanların müracaatları kale alınacak.

AK Parti yönetimini yapmış olduğu toplantı sonucuna göre, 7 Haziran seçimlerinde yapılan 1040’ı kadın olmak üzere 6 bin 223 adaylık başvurusunun değerlendirmeye alınması mümkün görülüyor.

Yapılan değerlendirmeye göre, aday adaylarının partide bulunan dosyaları yeniden incelenerek bazı illerdeki adaylar değiştirilebilecek.

ad-il-baskanlari-28-agustos-07__large

Öte yandan Ak Parti 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi, bu seçimlerde de partiye oy kazandırabilecek, kişilere ‘istifa et’ diyeceği ve bu kişileri de uygun yerlerden aday göstereceği konuşuluyor.

Buna göre bürokrat olarak birçok kişi 7 Haziran seçimleri nedeniyle görevlerinden istifa etmiş, ancak  bunlardan sadece Bilgehan Doğru 7’nci sırada Milletvekili Adayı gösterilmiş idi.

7 Haziran seçimleri için Sakarya’ da Ak Parti’ye 73 Aday adayı müracatta bulunmuş. Bunlardan Bakan Ayşenur İslam, Ali ihsan Yavuz, Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu, Ali İnci, Recep Hacıeyüpoğlu ve Bilgehan Doğru listeye girebilmişti.

31 Ağustos’da mesai saati bitimine kadar hangi bürokratların istifa edeceği, istifa edenlerin de aday gösterilip gösterilmeyeceği 18 Eylül YSK’ya verilecek kesin liste ile netlik kazanmış olacak.

Share
458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ