logo

reklam

Cevat Keser Belediye Başkanlığına PAMUKOVA İçin” yeniden adayım dedi

Daha Yaşanabilir, Daha Huzurlu Bir PAMUKOVA İçin” YENİDEN ADAYIM” dedi

1987 yılında Pamukova ve Köylerine hizmet etmek için siyaset yolculuğuna başlayan Başkan KESER 1994-1999 / 1999-2004 yılları içerisinde 2 dönem peş peşe belediye Başkanlığı yaptıktan sonra halktan gelen yoğun isteği geri çevirmemiş ve 2009 yılında yapılan yerel seçimlerinde halkımızın büyük bir teveccühü ile tekrar başkan koltuğuna oturmuştu. Bu dönem içerisinde bir çok projeyi hayata geçiren ve ilçemizin adete çehresini değiştiren Başkan KESER gerek yarım kalan projelerini tamamlamak ve gerekse Pamukova’yı ÖRNEK ve MARKA ilçe hedefine ulaştırmak için yeniden Belediye Başkanlığına adaylığını açıkladı.

KESER’i bu anlamlı gününde sevenleri yalnız bırakmayarak tarihi bir olaya şahitlik ettiler. Pamukova Belediyesi önünde toplananlar sloganlar ve ellerindeki dövizlerle Cevat KESER’e destek verdi. Belediye önünde toplanan kalabalığa kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cevat KESER Belediye parkını dolduran esnafından, çiftçisine, yaşlısından, gencine, muhtarından, meclis üyesine, işadamından, işcisine ve basın mensuplarına kadar herkese ayrı ayrı teşekkür ederek konuşmasına başladı.

 

Adaylık başvurusunda bulunan KESER; “Ben sizlerden razıyım Allah’ta sizlerden razı olsun. Sizlerden gelen yoğun istek üzerine bugün tekrar Belediye Başkan adaylığımı koymuş bulunuyorum. Çünkü bu benim işim. Birileri gibi siyasete gireyim de, başkan olayımda, tanınayım da, ticaretimi büyüteyim, çok para kazanayım, zengin olayım diye bir hırsım yok. Bir düşüncemde yok. Onun için benim işim bu.

Benim işim gücüm 24 saat belediyecilik.

Benim işim sizlere 24 saat, gece gündüz demeden nasıl yardımcı olurum nasıl elinden tutarım, nasıl hizmet veririmdir.

Bunun için buradayım ben.

Benim işim belediyecilik benim başka bir işim yok” dedi.

“YA SİYASET YA TİCARET”

Belediye Başkanımız Cevat KESER konuşmasında herkesin işini yapması gerektiğini vurgulayarak ” Parayı çok seviyorsan ticaretini yap. Halkı seviyorsan bu işi yap. Başka iş yapma. Siyasetle ticaret bir arada gitmez. Bilgimizle, tecrübemizle, becerimizle, ekibimizle ve ustalığımızla bu işe talibiz. Önce Cenabı Allah’ın sonra sizlerin desteği ve hayır duası ile AK Partiden belediye başkan adaylığımı koymuş bulunuyorum Allah utandırmasın ” dedi.

Konuşma sonrası burada bulunanların sloganları ve desteği ile Ak Parti İlçe Teşkilatı binasına gelen Başkan Cevat Keser’i İlçe Başkanı Gürsel Işık, İl genel Meclis Üyeleri Hüseyin Şen ve Ali Hıra ile Partililer karşıladı.

İlçe teşkilatındaki kalabalık dolayısı ile izdiham yaşanırken Cevat Keser başvuru evraklarını İlçe başkanı Gürsel Işık’a teslim etti.

Adaylık başvurusu süreci içinde büyük bir kalabalık Cevat Keser’i AK Parti İlçe Teşkilatı önünde bekledi.

Belediye Başkanımız Cevat Keser aday adaylığı başvurusu sonrası parti binasından ayrılırken dışarıdaki yoğun kalabalığın sloganları ve tebrikleri ile belediye binasına geldi.

Cevat KESER Kimdir?

Cevat KESER 1955 yılında Pamukova da dünyaya geldi. Vatani görevini yaptıktan sonra Adapazarı Vagon Fabrikasında işe başladı. Gençlik yıllarından itibaren vatandaşa hizmet etme arzu taşıyan KESER bu amaçla 1987 yılında aktif siyasetin içerisine girdi.

          1994 – 1999  / 1999 – 2004 yılları arasında iki dönem ard arda belediye başkanlığına seçildi. 2009 yılında halktan gelen yoğun isteğe dayanamayarak tekrar aktif siyasete döndü ve o yıl yapılan yerel seçimlerde ezici bir üstünlükle tekrar belediye başkanı oldu. Halen bu görevine devam eden KESER evli ve bir çocuk babasıdır.

Tamamlanan Projeleri

Yer Altı Çöp Konteynırları

İlçemizin temizliğine ayrı bir önem veren Belediye Başkanı Cevat KESER, bir ilke daha imza atarak Yeraltı Çöp Konteynerleri’ni hizmete sundu.10 adet Yeraltı Çöp Konteyneri temin eden belediyemiz ilçemizdeki çöp yoğunluğuna göre konteynerların uygun bölgelere montajını gerçekleştiriyor.

Her birisi 2000 litre çöp alacak kapasitede olan yerel atı çöp konteynırlarına bölgelerden toplanan çöpler aktarılacak ve trafik yoğunluğu göz önüne alınarak akşamları bu konteynırlarda biriken çöpler kamyonlara aktarılacak.

Yol Süpürme ve Park Temizleme Aracı

Her geçen gün hizmet kalitesini arttıran Pamukova Belediyesi, temizlik faaliyetlerinin daha hızlı ve daha sağlıklı yapılabilmesi amacıyla yeni bir Yol Süpürme ve Park Temizleme Aracı alarak araç filosunu güçlendirdi.

İŞTE PARK BUDUR !

Belediyemiz tarafından yapımı devam eden KENT PARK projesinde sona yaklaşılıyor.

Altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlanan Kent Park Projesinde üst yapı çalışmaları devam ediyor. Parkta bir yandan ağaçlandırma çalışmaları yapılırken diğer yandan da yer döşemeleri icra ediliyor.

Başkan KESER devam eden park inşaatında her şeyi en ince ayrıntısına kadar incelemeye gayret gösterdiklerini belirterek, ” İnşaat ilerledikçe teknik arkadaşlarım ve yapımcı firma yetkilileriyle sık sık bir araya gelerek durum değerlendirmesinde bulunuyoruz. Çok kısa bir zamanda hizmete açmayı planladığımız Kent Park’ın Sakarya’nın en güzel parklarından biri haline geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Üst yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte İlçe, kültürüne ve sosyal yaşamına uygun yeni bir yaşam alanı oluşturacak olan Pamukova Belediyesi Kent Park Projesi hızlı bir şekilde devam ediyor.

YENİ BELEDİYE GARAJI

Mevcut belediye garajının Belediyemizin artan ihtiyaçlarına cevap vermemesi nedeniyle geçtiğimiz aylarda E-25 Kara yolu üzeri aşağı mezarlık yanında yapımına başlanan Yeni  Belediye Garajı İnşaatı son hızıyla devam ediyor.İdari binası ve araç park yerleri oluşturulan Garajın halihazırda %80 düzeyinde yapımı tamamlanmıştır.Önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecek olan Yeni Belediye Garajının şimdiden ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Devam eden Projeleri

Öğrenci Yurdu

Daha önce görev yaptığı dönemde ilçemize bir Meslek Yüksek Okulu kazandıran Belediye Başkanı.Cevat KESER’in mevcut okulun kapasitesini artırmak, öğrencilerin Pamukova Meslek Yükokulu’nu tercih etmeleri için cazip bir konuma getirmek ve Pamukova’yı Üniversite şehri yapmak için uzun bir müddet sessizce sürdürmüş olduğu çalışmalar nihayet mutlu sonla noktalandı.İlçemize 500 kişilik öğrenci yurdu kuruluyor.

GÖZLERİNİZE İNANIN BU TESİS PAMUKOVAMIZA KURULUYOR

İlçemizi her alanda olduğu gibi sosyal yaşam alanlarında da ilklerle ve estetikle buluşturan Belediye Başkanı Cevat KESER buna bir yenisini daha ekliyor.Eski garaj ve Soğuk Hava deposunun olduğu alan şimdi bölgenin en büyük ve en modern Çok Amaçlı Sosyal Tesisi ile buluşuyor…

İçinde Yöresel ürünler pazarı, Basketbol ve Voleybol Sahası, Kafeterya, Fıtness Aletleri parkı, Şelaleler, Yeşil alanlar, Çocuk Oyun Parklarının yer aldığı proje çok yakında hizmete giriyor..

 

Share
939 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ