logo

reklam

AK Partili İlhan İşbilen, Partisinden İstifa Etti…

AK Parti’nin İzmir Milletvekili İlhan İşbilen, Meclis’te düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Gülen cemaatinin Ak Parti içerisindeki en etkin son isimlerinden biri olarak bilinen İzmir Milletvekili İlhan İşbilen  Meclis’te basın toplantısı düzenledi ve istifa ettiğini açıkladı.

hocaefendiyi_50_yildir_tanirim_yapilan_hakaretleri_omrum_boyunca_duymadim_h319027 izmir_milletvekili_isbilen_ak_partiden_istifa_etti_h318876

İşbilen 17 Aralık sonrası Ak Parti’den istifa eden 9. milletvekili oldu.

İşte İşbilen’in istifa konuşmasından satır başları:

Güzel bir haberi veya güzel bir hadiseyi duyurmak için huzurlarınızda olmak isterdim. Ben AK Parti’den İzmir milletvekili adayı olurken günün birinde çok üzücü şekilde partiden istifa kararı almak mecburiyetinde kalacağım aklıma gelmezdi.

Ben AK Parti’nin bir vekili olarak dershaneler tartışmasının yaşandığı kasım ayında Genel Merkez’de yapılan basına kapalı toplantıda düşüncelerimi açıkladım. O konuşmayı yapmamı bizzat Ak Parti Grup başkan vekilleri istedi.

“GİDİŞİMİZ İYİ DEĞİL DEDİM, BAŞBAKAN BENİMLE KONUŞMADI”

Orada ‘Gidişimiz iyi değildir. Bir dershane tartışmasıyla ülkeyi geriyoruz’ demiştim. O gün alkışlanan ve tebrik edilen bu konuşmamdan sonra Başbakan’ın çağırıp benimle konuşmasını bekledim, hatta talep ettim. Ama Başbakan’dan beklediğim cevap gelmedi.

Bu süreç içinde her şeye rağmen muhterem Fethullah Gülen hocaefendi ile Başbakan arasında diyaloğa vesile olurum diye de bekledim. Başbakan bu meselenin suhuletle çözülmesini isteseydi beni çağırırdı herhalde.

Başbakan’ın isteği üzerine vekil adayı oldum. 2,5 yıl boyunca ülkenin hep uzlaşmacı siyaset anlayışı ile yönetilmesi gerektiğine inandım.

“GÜLEN’E İNSANLIK DIŞI İTHAMLAR BENİ DERİNDEN YARALIYOR”

AK Parti’nin vaatleri olan toplumsal barış, uzlaşma, ortak yaşama, ileri demokrasi söylemlerine rağmen vatan ve hizmet için çalışan Gülen hareketine ve mimarına yönelik akıl, insaf, vicdan ve insanlık dışı itham ve hareketler her gün artarak sürüyor. Bu durum yurt içinde ve yurtdışındaki milyonlarca insanımız gibi beni de derinden yaralıyor.

“GÜLEN’İ 50 YILDIR TANIYORUM BÖYLE HAKARETLERİ ÖMRÜMCE DUYMADIM”

Muhterem Gülen hocaefendiyi 50 yıldır yakinen tanıyorum. Bugün yapılan hakaretleri ömrüm boyunca duymadım. Haşhaşi, çete reisi, alim müsveddesi, içi boş vaiz, sahte veli, yalancı peygamber, paralel devletin başı, İsrail uşağı, maşa, ABD’de esir, kaset şantajcısı ve telekulakçı… Daha neler neler…

“EFKAN ALA’NIN SÖZLERİ MİDE BULANDIRICI”

 

Hizmet camiası inlere benzetildi. Hizmet insanları inlere girilip ellerİ ve belleri kırılacak teröristler olarak sunuldu. Eski bürokrat, yeni siyasetçi memleketi Erzurum’da ‘kimsin sen’ diyerek mide bulandırıcı ve tiksindirici bir konuşma yaptı.

Bunların nedeni yolsuzluk operasyonları.

“ÇAĞLAYAN VE DAVUTOĞLU GÖRÜŞMEDİ Mİ GÜLEN’LE?”

Arınç, Çağlayan, Davutoğlu gitmedi mi, hayır dualarını almadı. Partinin en tepsindeki bürokratlar gitmedi mi? Başbakan mayıs ayında ABD’deyken görüşmek istemedi mi? Görüşmek mümkün olmayınca Arınç’ı göndermedi mi?

“GÜLEN’LE GÖRÜŞENLER HAŞHAŞİ İLE Mİ GÖRÜŞTÜ?”

Hocaefendi ile Pensilvanya’da görüştüklerinde haşhaşi ile mi görüştüler. İş dünyasından ve medya dünyasından sayısız insan yıllar içinde hoca efendiyi ziyaret etti. Görüşenler bu isnatlardan birinin bile izine rastlamış mı?

İSTİFA EDEN DİĞER 8 VEKİL

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından parti içine dönük eleştirileri nedeniyle Kütahya Milletvekili İdris Bal ihracı istenince istifasını açıklamıştı. Ardından eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ankara Milletvekili Haluk Özdalga ve İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, benzer süreçle partiden ayrıldı.

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ve Burdur Milletvekili Hami Yıldırım ise haklarında disiplin işlemi olmamasına karşın Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yaklaşımına tepki göstererek Ak Parti’den ayrılmışlardı.

En son geçtiğimiz hafta Ak Parti’de, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen İstanbul milletvekili Muhammed Çetin, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini açıklamıştı. Çetin’le birlikte 17 Aralık operasyonlarının ardından Ak Parti’den ayrılan milletvekili sayısı sekize çıkmıştı.

SANDALYE SAYISI 318′E DÜŞTÜ

İlhan İşbilen’in Ak Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 318′e düştü.

 

Share
586 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ