logo

reklam

Ak Parti,Sakarya da 6 ilçe Başkan Adayını Yenilediği Konuşuluyor…

Ak Parti,Sakarya Büyük şehir belediye başkan adayının Zeki Toçoğlu olarak belirlenmesinin ardından gözler şimdi Sakarya da 16 ilçeye çevrildi.

A1

16 ilçesiyle Sakarya da bu heyecanın tavan yaptığı şehirlerin başında geliyor. Ak Parti Ankara merkezli Kulislerinden alınan bilgilere göre aday belirleme komisyonu Sakarya da 16 ilçe nin 6 ilçesi olan Adapazarı,Erenler,Akyazı,Ferizli,Söğütlü ve Sapanca mevcut başkanların değiştirildiği öğrenildi.6 ilçe nin başkan adayları nın yenilendiği kararı, Başbakan Erdoğan onayına sunulduğu belirtildi. Kalan diğer ilçeler ise mevcut başkanlar ile yola devam kararı alındığı konuşuluyor.

Görüşmeler yaptığımız Ankara kulislerde ki bazı partili yetkililer ise Yaptığı açıklama şöyle 81 ilin tüm ilçeleri aşağı yukarı bitme noktasına geldi. Türkiye genelinde İlçe adaylarının tümü Ocak ayının sonuna kadar açıklanmış  olacak fakat net bir şey söyleyemiyoruz hafta sonu veya hafta içinde olabilir,Daha önce de olabilir, daha sonra da olabilir. Ocak aynını geçeceğini düşünmüyorum. Net bir şey söyleyemiyoruz. Bu ortam içinde bir program yapabilme şansınız zor oluyor. Bu belki de bizim için hayırlıdır. Sakarya da 16 ilçe nin aday belirleme çalışması,aday belirleme komisyonu tarafından şimdiye kadar bitmesi gerekiyor. Tabiki bazı ilçeler değişmiş olabilir. Son kararı başbakanımız Erdoğan, komisyon ile son toplantısını yaparak onaylamış olacak. Bur da son karar başbakanımız vereceği için komisyon kararında değişikliğe de gidebilir dedi.

 

Share
1066 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ