logo

reklam

Akademi 21 Ekim’de Başlıyor

İbrahim Aktürk

Yeni dönem Büyükşehir Akademi’de derslerin başlama tarihi belirlendi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Alanında uzman isimler ile kültür sanat dostlarını buluşturacak Büyükşehir Akademi, 21 Ekim’de başlıyor” dedi.

akademi2

 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Büyükşehir Akademi’de derslerin başlama tarihi belirlendi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Geçtiğimiz yıl 8 branşta düzenlediğimiz Büyükşehir Akademi’de, yeni dönemde; Türk Dış Politikası, Dünya Dinleri, Estetik ve Şehir, Ortadoğu ve Siyaset, Tarih ve Seyahat, Sinema, Sanat ve Hikmet, Yazı ve Edebiyat, Demokrasi ve Mesnevi olmak üzere 10 branşta söyleşiler düzenlenecek. Alanında uzman isimler ile kültür sanat dostlarını buluşturacak Büyükşehir Akademi, 21 Ekim’de başlayacak” diye konuştu.

Haşim Şahin

Alanında uzman isimler

Konuşmasının devamında Akademi programı hakkında da bilgi veren Aktürk, “Akademi kapsamında düzenlenecek derslerde; Sanat ve Hikmet Söyleşileri’nde Sadık Yalsızuçanlar, Yazı ve Edebiyat Söyleşileri’nde Necati Mert, Sinema Söyleşileri’nde Özlem Oğuzhan, Mesnevi Söyleşileri’nde Sezai Küçük, Tarih ve Seyahat Söyleşileri’nde Haşim Şahin, Estetik ve Şehir Söyleşileri’nde Besim Dellaloğlu, Dünya Dinleri Söyleşileri’nde Fuat Aydın, Demokrasi Söyleşileri’nde Nebi Miş, Türk Dış Politikası Söyleşileri’nde Ali Balcı, Ortadoğu ve Siyaset Söyleşileri’nde ise Numan Telci, bilgi ve deneyimlerini Akademi öğrencileri ile paylaşacak. Kültür sanat dostlarını Büyükşehir Akademi’de buluşturacağız” diye konuştu.

 

 

Share
1175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ