logo

reklam

ANAP Çelebi“Erdoğan Yüzde 53-55 Bandında Cumhurbaşkanı Seçilir”

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Sakarya da Basın Mensupları ile Sakarya Gazeteciler Cemiyetinde bir araya geldi. Cemiyet Başkanı Sezai Matur un Annesinin Hasta olması nedeniyle Katılmadığı Toplantı ya Sakarya Gazeteciler Cemiyet Başkan Vekili Murat Uygun, Başkan Yardımcı Hasan Çoşkun, Genel Sektere Nejdet Başoğlu ve Muhasip Uğur Kaya yer aldı.

01

Toplantıda, Cumhurbaşkanı adaylarını, adaylıklarını açıkladıkları ilk  günden itibaren önyargısız ve kişisel tercihlerini ön plana çıkartmadan dikkatle  takip ettiklerini belirten Çelebi, destek verecekleri aday konusunda parti içi ve  dışında istişarelerde bulunduklarını söyledi.

03

İhsanoğlu’nun söylemlerinden Türkiye’nin iç ve dış meseleleriyle  ilgili yeterli vizyona ve birikime sahip olmadığını anladıklarını savunan Çelebi,  şöyle konuştu:

06

İhsanoğlu’nun çözüm, düşünce ve önerilerinin en hafif deyimiyle talihsizlik olduğunu göstermiştir. Tüm meselelere yaklaşımında statükoyu korumanın bariz örneklerini vermektedir. Türkiye değişmiştir anlaşılan o ki İhsanoğlu farkında değildir.”

“Cumhurbaşkanlığı yalnızca tasdik makamı olmamalı”

Çelebi, Anavatan Partisi’nin kurulduğundan bu yana yeni ve sürekli yenilenen Türkiye’yi inşa etme konusunda elini taşın altına sokmaktan kaçınmadığını belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yorgunluk ve bıkkınlık duymadan yeni Türkiye hayalini sürdürmesinin takdire şayan olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini önemsediklerini ve Cumhurbaşkanlığı makamının yalnızca bir tasdik makamı olmaması gerektiğine inandıklarını vurgulayan Çelebi, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye dinamikleri çok güçlü bir ülkedir. Her türlü tartışma nın  cesurca yapılması gerektiğinde, tabuları yıkmaktan çekinilmemesi gerekmektedir.  Sayın Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ortaya koyduğu vizyon ve söylemler, saydığımız hususları tümüyle kapsamaktadır. Bu nedenle Anavatan Partisi olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığını destekliyor, tüm  halkımızı sandığa giderek oyuna ve demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

Çelebi” Ekmeleddin İhsanoğlu’nun yüzde 60 oy alacağına inanmadığını belirterek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Erdoğan Yüzde 53 -55 bandında oy alarak Cumhurbaşkanı seçileceğine inanıyorum” dedi.

02

Share
367 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ