logo

reklam

Arifiye Belediyesi tarafından yapılan Kur’an Kursu Hizmete Girdi

semercilerkurs3 

Arifiye Belediyesi tarafından, Semerciler ve Kumbaşı Mahallelerinde yaptırılan Kur’an Kursları ilk öğrencilerini misafir ediyor…

kumbasikurs2
Arifiye Semerciler ve Kumbaşı mahallelerinde bulunan ve taşımalı eğitim sistemi ile atıl duruma gelen eski köy okulları, Arifiye Belediyesi tarafından tadilat ve onarım çalışmaları ile Kur’an Kursu olarak yeniden vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Bu Günlerde ilk öğrencilerini ağırlayan Kur’an kurslarında öğrenim gören kursiyerler, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan İsmail Karakullukçu’ya teşekkür ettiler.

semerclerkurs1
Başkan İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada;” Okullarımızın ilim irfan yuvası. Vatandaşımızı ve çocuklarımızı hayata hazırlayan, onları bilgili ve donanımlı insanlar olarak hayata kazandıran eğitim yuvaları. Hacıköy’de yaptığımız Kur’an kursuna vatandaşlarımızın gösterdiği yoğun ilgiden sonra , ilçemize mahalle olarak bağlanan Semerciler ve Kumbaşı mahallelerimizde bulunan ve taşımalı eğitim sistemi nedeniyle atıl hale gelen eski köy okullarını onarıp Kur’an kursu olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Şu anda binalardaki çalışmalarımız tamamlandı. Ekiplerimiz çevre düzenleme çalışmalarını yapıyor. Ancak vatandaşlarımızın bir dakika bile kaybetmeye tahammülü yok. Şu an mahalle sakinleri kurslarımızda Kur’an öğrenmeye başladı bile. Kur’an kurslarımızın, Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Share
873 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ