logo

reklam

Arifiye’nin CHP kadın adayı iddialı!

Arifiye’nin kadın adayı iddialı!

Yerel seçimlere katılacak adaylardan 900’ünü açıklayan CHP’de, ikisi büyükşehir olmak üzere bu adaylardan 36’sını kadınlar oluşturdu. CHP’de 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığı için yarışacak 36 kadın adaydan biri de Zehra Gök. Zehra Gök, Arifiye Belediye Başkanlığı için CHP’den aday gösterildi.  Gücünü halktan ve de özellikle de ev hanımlarından alan bağlı  Gök, Arifiye’de  belediye başkanlığı koltuğuna oturması halinde Arifiye’nin yüzünün değişeceğini, kadınların topluma ve yönetime  entegre olması için çalışacağını belirtiyor. Gök, ilkesinin toplumun tüm katmanlarını kucaklamak ve vatandaş  odaklı hizmek üretmek olarak açıklıyor.

YETERLİ DEĞİL

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, aday adaylığı sürecinde partilerine 130 kadının başvuruda bulunduğunu söyledi.  Başvuran aday adaylarından yapılan değerlendirme sonucu şu ana kadar 36’sının aday gösterildiğini bildiren Dokuzcan, halen 9 il ve çok sayıda ilçenin adaylarının ise açıklanmadığını hatırlattı.

‘BAŞVURU BEKLİYORUZ’

Aday sayısını yeterli bulmadıklarını ifade eden Dokuzcan, “36 aday, oran olarak yüzde 4,16’ya tekabül ediyor. Biz bu sayıyı hiçbir zaman yeterli göremeyiz, hedefimiz eşit temsil. Kadınlardan da daha çok başvuru bekliyoruz” dedi. Kalan adayların Şubat ayında yapılacak PM ile açıklanacağını bildiren Dokuzcan, yeni açıklanacak yerlerle sayının artmasını umduklarını kaydetti.

 

Share
872 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ