logo

reklam

Asırlık Çınarı Ziyaret Ettiler

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep UNCUOĞLU Erenler Belediye Başkanı Cavit ÖZTÜRK ile birlikte Erenler Büyükesence mahallesinde 110 yaşında hayatını sürdüren asırlık çınar Hafız Hasan Hocayı ziyaret ettiler.

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu sürdürdüğü yoğun referandum çalışmaları kapsamında gitti Erenler Büyükesence mahallesinde asırlık çınar Hafız Hasan Hocayı ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Beraberinde Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ile Hafız Hasan Hocayı ziyaret eden Uncuoğlu Hafız Hasan Hoca’yı tanımaktan çok büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

1907 yılında Erenler Büyükesence mahallesinde doğan ve bugün 110 yaşında burada yaşamını sürdüren asırlık çınar Hafız Hasan Hoca bugün de dimdik ayakta, mahallesindeki camide mihraba geçip bu yaşta cemaatle namaz kıldırıyor. Kendisinden onlarca yaş küçük olup caminin arka tarafında sandalyede oturanlara inat dizlerini kırarak rükû ve secdesini tadil-i erkân üzerine yerine getiriyor. Hafız Hasan Hoca Uncuoğlu ve Öztürk’e referandum çalışmalarındaki başarıları için dua ederek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Share
619 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ