logo

reklam

Atabek: “Kadınların Gücüne İnanıyoruz”

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen istişare toplantısında Sakarya siyasetinde ve sivil toplum kuruluşlarında görev alan kadınlar bir araya geldi. Arya Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti MKYK Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu ile çok sayıda partili katıldı.

SBB_2873

Sessiz devrimin öncüsü kadınlardır

AK Parti kadın kolları teşkilatlarının gayretli çalışmaları ile her seçimde önemli bir başarı elde edildiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “AK Parti’nin başardığı sessiz devrimin öncüsü değerli hanım kardeşlerimizdir. Biz, kadın kolları teşkilatlarımızla çok önemli işler başardık. Geçtiğimiz seçimlerde kadın kollarımızın da güçlü desteğiyle sadece AK Partili belediye başkanlarını görev başına getirmek için çalışmadık, milletimiz ve coğrafyamız için de çalıştık. İnşallah 10 Ağustos’ta da Recep Tayyip Erdoğan’ı sandıktan Cumhurbaşkanı olarak çıkaracağız” şeklinde konuştu.

140807103

AK Parti aday aramadı

AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu ise, “10 Ağustos’ta tarihi bir gün yaşayacağız. Bugüne kadar Cumhurbaşkanı, TBMM’de seçiliyordu. Vekillerimizin seçtiği Cumhurbaşkanları, devletin en tepesinde görev yaptı. Tarihimizde gördük ki, Cumhurbaşkanlığı seçimleri her zaman yeni krizlerin bir vesilesi oldu. Türkiye’de vesayetini devam ettirmek isteyenler, 150 yıl önce bu coğrafyaya sınır çizenler; bu coğrafyanın tüm farklılıklarını düşmanlık vesilesi kılmak için gayet gösterdiler.  Şimdi ise söz millette. Bu millet ilk defa kendi başkanını, cumhur reisini kendi oyuyla belirleyecek. Milli marşını tanımayanlara bu millet geçit vermez. AK Parti diğerleri gibi aday aramadı. Bu millet ile yol yürüyen, milletin derdiyle hemhal olmuş Başbakanımız Erdoğan Cumhurbaşkanı Adayımız oldu. Rabbim önümüzdeki seçimleri ülkemiz için, milletimiz için hayırlara vesile kılsın” diye konuştu.

SBB_2898

Yine iddialıyız

AK Parti MKYK Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, “Kadınlarımızın gayretleri, duaları ve destekleriyle yerel seçimlerde çok önemli bir başarı elde ettik. Ve yine çok iddialıyız. Kadınlarımıza güveniyoruz, inanıyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 65’lerin üzerinde bir destek vereceğiz. AK Parti ile Türkiye her alanda ilkleri yaşadı. İnşallah milletimiz Cumhurbaşkanı için ilk kez gittiği sandıkta tekrar irade diyecek, milli güç diyecek, milletin adamı diyecek” dedi.

SBB_2922

Share
366 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ