logo

reklam

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ

AB Bakanlığı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreni ile AB Bakanı ve Başmüzakereci olarak atanan Mevlüt Çavuşoğlu, görevi Egemen Bağış’tan devraldı.

 Avrupa Birliği Bakanlığı'nda Devir Teslim

Törende konuşan eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, “Beni Başbakanımızla tanıştıran Mevlüt Çavuşoğlu’dur. Sayın Çavuşoğlu’nun Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı’na seçilmesi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük bireysel diplomatik başarısıdır. Mevlüt kardeşime görevi devretmekten onur duyuyorum. Emanet ehlindedir. İçim rahat, gönlüm ferah” dedi.

AK Parti’nin çok büyük bir aile olduğunu kaydeden Bağış, şöyle konuştu:

“Bizi bölmek isteyen mihraklar, fitne sokmak isteyenler hep oldu, olacaktır. Bütün bu tuzakları inşallah birlikte hayal kırıklığına uğratacağız. Bizim Başbakanımızla yol arkadaşlığımız pazara kadar değil mezara kadardır. Bizim davamız ülkeye ve millete hizmet etme davasıdır. Saflarımızı çok daha sıklaştırmamız gerektiğinin farkındayız. Beddua edenlerle değil, hayır duası yapanlarla bu ülkeyi daha da yukarı taşımak için el birliğiyle çalışacağız.”

Bağış, Çavuşoğlu’nun Türkiye’yi vize muafiyeti eşiğinden atlatarak tarihe geçeceğini dile getirdi ve şunları kaydetti:BcXEQ7oIcAEFvyg_jpg-large 

“Hamdolsun alnımız ak, başımız dik biçimde görevi devretmenin onurunu yaşıyoruz. Sayın Ali Babacan’dan görevi devralırken, durmak yok, reforma devam demiştik, bakanlığımız boyunca da bu prensiple çalıştık. Şuna yürekten inanıyorum, emanet ehlindedir. İçim rahat, gönlüm çok ferah. Bundan sonra da partimin bir neferi olarak ülkeme hakkıyla hizmet etmeye aynı kararlılıkla devam edeceğim. Bu ülkeye, millete beddua edenlerle değil, ama hayır duası yapanlarla birlikte bu ülkeyi daha da yüksek noktalara taşımak için hep birlikte çalışacağız.”

Bağış, konuşmasının ardından Çavuşoğlu’na AB Bakanlığı rozeti, kalem ve kızı Ecehan’ın elinden çiçek takdim hediye etti.

Çavuşoğlu da konuşmasında, hem AB takımının kaptanlığını üstlenmenin gururunu hem de görevi Bağış’tan devralmanın verdiği burukluğu yaşadığını belirterek, “Sayın Başbakanımızın takdiri ve Cumhurbaşkanımızın onayıyla bundan sonra AB sürecini, Türkiye-AB ilişkilerini arkadaşlarımızla beraber yürüteceğiz” dedi.

Share
469 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.