logo

reklam

Aydın ” Aşure tüm kültürlerin ortak dilidir”

Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, ” Aşure birlik ve beraberliği simgeleyen tüm kültürlerin ortak dilidir” dedi.

AŞURE-10

Adapazarı Belediyesi, Muharrem ayı vesilesi ile Uzun Çarşı önünde toplam 4 bin kişiye aşure dağıttı. Adapazarı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen aşure ikramında aşurelerden almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Öğle namazı çıkışında gerçekleştirilen aşure dağıtımını Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın, AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Şaban Dişli ve AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak gerçekleştirdi.

AŞURE-20

Aşureler Afiyetle Yenildi

Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, İlçe teşkilatı mensupları, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, belediye daire müdürleri  ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte aşureler afiyetle yenildi.

“Aşure, Dostluk ve Barışın Sembolü”

Tüm vatandaşlarımızın Mübarek Muharrem Ayı’nı kutlayan Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, gelenek haline gelen Aşure Günü’nü yaşamanın mutluluğunu hissettiklerini, kültürel değerlerin unutulmaması ve aşure kültürünü yaşatmak adına, dostluk, barış, kardeşlik ve birliktelik duyguları çerçevesinde hareket ettiklerini söyledi. Aşure Günü’nün, dostluk ve barışın sembolü olduğunu ifade eden Başkan Vekili Aydın, İslam Coğrafyası’nda yaşanan katliamı şiddetle kınadığını belirterek, “Milli ve manevi günlerimizden olan bu aşure gününün, tüm insanlığa ve İslam dünyasına, kardeşlik, huzur ve barış getirmesini, Filistin’de akan kan ve göz yaşının bir an önce durmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Allah ülkemize güç versin. Bu mübarek aylarda dualarımız kabul olsun  ” diye konuştu.

“Aşure Tüm Kültürleri İfade Eder”

Vatandaşlara kendi elleriyle aşure dağıtan AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Şaban Dişli, Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu vurgulayarak, “aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir. Bu sebeple Uzun Çarşı girişinde aşure ikram ederek, paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istiyoruz” dedi.

Share
461 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ