logo

reklam

Bakan İslam’dan Sakarya’ya İlk Müjde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı AK Parti Sakarya Milletvekili Doç Dr. Ayşenur İslam, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Sakarya’ya geldi. Sakaryalılar tarafından coşkuyla karşılanan Bakan İslam, AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından AKM’de düzenlenen AK Parti Adapazarı İlçe Danışma Meclisi’ne katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

140111103 140111104 

Bakan İslam’ın Büyükşehir ziyareti

Gerçekleştirilen ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, Vali Mustafa Büyük, AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları, AK Parti MKYK Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, İl Kadın kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım, Büyükşehir Bürokratları, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürleri katıldı.

140111101 140111102

Hayırlı olsun

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sayın Bakanız, Sakarya’mıza ve Büyükşehir Belediyemize hoş geldiniz. Hepimizi çok mutlu eden bu görevlendirmenin Sakarya’mıza, şahsınıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sayın Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte her konuda yanınızdayız. Bize düşen her konuda sizinle beraber olacağız inşallah. Allah mahcup etmesin” şeklinde konuştu.

 

SGM tamamlanıyor, SHM geliyor

Sosyal Gelişim Merkezi’nin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Toçoğlu, yine bu bölgeye inşa edilecek Sosyal Hizmet Merkezi’nin de projesinin tamamlandığını belirtti. Başkan Toçoğlu, “Daha önce Bakanlığınızla şehrimizde Sosyal Gelişim Merkezi kurulması konusunda bir işbirliği sağlamıştık. Şu anda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın katkılarıyla merkezimiz tamamlanmak üzere. Ayrıca yine Büyükşehir Belediyemizin daha önce arsa tahsisini gerçekleştirdiği bölgede, Bakanlığınıza ait SHM kurulacak. Büyükşehir Belediyesi olarak projeleri tamamladık, inşallah kısa süre içerisinde ihalesi yapılıp, Sosyal Hizmetler Merkezi’nin de yapımına başlayacağız. Bakanlık ile yürüttüğümüz işbirliği sonucunda, Sosyal Gelişim Merkezi ve Sosyal Hizmet Merkezi’nin bulunacağı, milletimize hizmet edecek çok güzel bir kampüs oluşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı ve günün anısına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’a minyatür çalışması hediye etti.

 

Belediyelerimiz çok başarılı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne her gelişimizde büyük bir huzur ve mutluluk duyuyoruz. Çünkü burada başarılı işler gerçekleştiren bir temsilcimiz var. AK Parti olarak teşkilat yapılanmamız ve çalışmalarımız gibi belediyeciliğimiz de gerçekten çok başarılı. Bu durumda Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız bir liyakat. Şehrimizde, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı işlerle iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz” diye konuştu.

 

Zorları hallederiz, imkansız biraz zaman alır

Konuşmasının devamında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yeni dönem adaylığını tebrik eden ve başarılar dileyen Bakan İslam, “İnşallah önümüzdeki haftalarda açıklanacak adaylarımıza da başarılar diliyoruz. İnşallah çıktığımız bu yolda, zorları kolay yaparak, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim belediyecilik ve ülke yönetimi açısından da bir şiarımız var, diyoruz ki: “Zorları hallederiz, imkansız biraz zaman alır.” İnşallah çalışmalarımıza devam edeceğiz, çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bakan İslam’dan destek sözü

Bakan İslam’ın konuşmasının ardından Başkan Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin engellilerle ilgili olarak başlattığı yeni bir çalışma hakkında bilgi verdi. Toçoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak, Sakarya’da “Engelli Bakımevi” projesini hayata geçireceklerini dile getirdi ve bu proje için Bakan İslam’dan destek istedi. Engelli Bakımevi çalışmasının hem engelliler için hem de engelli aileleri için çok önemli olduğunu belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ise bakanlık olarak bu projeye tam destek vereceklerinin müjdesini verdi.

Share
610 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ