logo

reklam

BARO BAŞKANI AV. ZAFER KAZAN’DAN 19 MAYIS MESAJI

Kurtuluş Savaşımızın başlangıç günü olarak kabul ettiğimiz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. yılında Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan günün anlam ve önemini içeren bir mesaj paylaştı. Başkan Kazan 19 Mayıs’ın, kula kulluk etmeyi, esareti, onursuzluğu reddedenlerin özgürlük mücadelesindeki ilk adımı olduğunu belirttiği mesajında tutuklanma kararına rağmen haksızlığa, hukuksuzluğa karşı çıkan Mustafa Kemal Atatürk’ün yeniden insan olmak adına verdiği mücadelenin önemini vurguladı. Başkan Kazan, Cumhuriyetin ilkelerinden uzaklaştığımız şu süreçte asla ümitsizliğe kapılmadıklarını ifade ederek: “Bugün bu topraklarda insan olmanın değerinden bir kez daha fazlasıyla uzaklaşmış olmamız bizleri asla ümitsizliğe sevk etmeyecektir zira ışığı karanlığa taşıma azmi ve cesareti O’nun sayesinde her daim var olmaya devam edecektir” diyerek Cumhuriyetin savunucuları olmaya devam edeceklerini belirtti. Başkan Kazan’ın, “19 Mayıs benim doğum günümdür” diyen Atatürk’e “İyi ki doğdun, iyi ki varsın ve daima var olacaksın…” diyerek duygularını da dile getirdiği mesajının tamamı şöyle;

Zafer Kazan

BÜYÜK DEHA

19 Mayıs, esaretin, onursuzluğun ve dalkavukluğun bir çare olarak düşünüldüğü günlerde tüm kirli menfaatleri tekmeleyen ve onursuzluğu reddeden “Büyük Deha”nın özgürlük ve yeniden insan olmak hedefindeki ilk adımıdır. Aklın cesaretin bilginin ve yüksek bir ruhun birleştiği o büyük plan belirlenmiş ve ilk adım atılmıştır.

ESARETE İSYAN EDENLER

İlk adımı atmak her zaman zordur. Zira muktedirlerin menfaat peşinde koştuğu, kula kul olmayı reddedenlerin derdest edilme ve tutuklanma emrinin verildiği karanlık bir zamanda öne çıkmak, esarete isyan etmek, haksızlığa hukuksuzluğa karşı bayrak açmak, aklın ve cesaretin yüksek bir ruhla buluşmasını gerektiriyordu.

VEFA VE MİNNET DUYUYORUZ

İşte o ruhun adı Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu nedenle 19 Mayıs esasen Atatürk’ü anma günüdür. Gençliğin O’na duyduğu sevginin ve vefanın günüdür. Bugün Atatürk’ü özlemle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin gençleri olarak ona vefa ve minnet duyuyoruz. Bu gün bu topraklarda insan olmanın değerinden bir kez daha fazlasıyla uzaklaşmış olmamız bizleri asla ümitsizliğe sevk etmeyecektir zira ışığı karanlığa taşıma azmi ve cesareti O’nun sayesinde her daim var olmaya devam edecektir.

“19 Mayıs benim doğum günümdür” demiştin……İyi ki doğdun, iyi ki varsın ve daima var olacaksın…….!

Share
538 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ