logo

reklam

Başbakan Davutoğlu,Ak Parti Sakarya İl Kongresine Katıldı..

Ak Parti Sakarya 5.Olağan Kongresi Serdivan Spor Salonunda, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu nun katılımı ile gerçekleşti.

014

Kongreye Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanı Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Sakarya Milletvekilleri Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli ve Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ilçe belediye Başkanları Ak Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu ve Ak parti Sakarya İl Başkan Adayı Fevzi Kılıç katıldı.

20

Başbakan Davutoğlu, Kongrede burada yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarlarının, bütün ayrımcılıklara son verdiğini belirtti.

114

 

İktidarları döneminde başı örtülü ve başı açık kardeşlerinin, Meclis’e el ele girdiğini, Meclis’te birlikte yan yana oturduklarını ifade eden Davutoğlu, ülkenin her zamankinden daha birleşik ve daha bütün olduğunu söyledi.

063

Davutoğlu, siyasi depremleri aşa aşa bugünlere geldiklerini dile getirerek, ” AK Parti kadroları, 13 yıl içinde, 28 Şubat’ın ortaya çıkardığı, o siyasi depremle hesaplaşa hesaplaşa bugünlere geldi. O siyasi depremle demokrasiye darbe vurmak isteyenlere karşı, Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırarak bugünlere geldi” ifadelerini kullandı.

171

“Bu millet hiçbir zaman parya muamelesi görmeyecek”

Sakaryalılara “Siz bu Sakarya destanını okuyanlar, bir daha bu ülkenin, bu vatanın evlatlarına parya muamelesi yapılmasına izin verecek misiniz? Bir daha bu ülkenin evlatlarının garip bir şekilde kenar çekilmesine izin verecek misiniz? Bir daha bu ülkede herhangi bir şekilde herhangi bir vatandaşın hor görülmesine, bu davanın öksüz kalmasına izin verecek misiniz?” diye soran Davutoğlu, kongrelerde bu ahitleşmeyi yaptıklarını anlattı.

083

Davutoğlu, “Biz de diyoruz ki kim ne yaparsa yapsın, kim ne engel çıkarırsa çıkarsın, bir daha bu millet hiçbir zaman parya muamelesi görmeyecek” dedi. Davutoğlu, şöyle devam etti:

“İşte bu aşkla yola çıktık. Bu aşkla yola çıkarken, 28 Şubat sonrasında Sakarya depremi gibi bir deprem de ekonomide yaşandı. 2001 ekonomik kriziyle bu kez Türkiye, bir bütün olarak parya muamelesi gördü dünyada. Öyle bir hal aldı ki ülke ekonomisi, esnaflar yazar kasaları kırdılar, herkes yurtdışına gitmeye kalkışıyor. Öyle günlerdi ki 2001 Sakarya, izzetli Sakarya, vakur Sakarya bunu gayet iyi bilir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, küçük IMF memurlarına hesap verir konuma düşürüldü. Biz o ekonomik depremden ülkeyi aldık çıkardık ve yeni bir Türkiye inşa ettik. Kendi tankını yapan, kendi savaş uçağını yapacak olan, kendi savaş gemisini yapan onurlu ve izzetli bir Türkiye inşa ettik. IMF’den borç almayan, IMF’ye 5 milyar dolar borç veren bir Türkiye inşa ettik.”

“2023’te yeni bir cihan devletine yürümeye hazır mısınız?”

Başbakan Davutoğlu, onlarca yıl parya muamelesine tabi tutulan milletin 12 yıldır ayağa kalktığını, AK Parti kadrolarıyla ülkeyi yeniden inşa ve tamir faaliyetine girdiğini vurguladı.

 

Davutoğlu, solandakilere, “Bu ülkeyi küresel bir güç olarak ayağa ebediyen kaldırmak için gece gündüz çalışmaya hazır mısınız? Hazır mısınız? Dünyada parya muamelesi gören bir ülkeden 2023’te yeni bir cihan devletine yürümeye hazır mısınız? Küresel bir güç olmaya hazır mısınız? Dünyanın neresinde olursa olsun parya muamelesi görmekte olan Filistinlilere, Suriyelilere, Arakanlılara, Somalilere sahip çıkmaya hazır mısınız? Sakarya’nın davasını Maveraünnehre, Tuna’ya, Nil’e, Dicle’ye, Fırat’a taşımaya hazır mısınız?” sorularını yöneltti ve “hazırız” cevabını aldı.

083

Bugünün 7 Şubat olduğunu anımsatan ve salondakilere ayağa kalmaya davet eden Davutoğlu, “7 Haziran’a gidiyoruz inşallah. 7 rakamını sayın Bakanımız gayet güzel şekilde kullandı. Ben bir kez daha ‘şah’ da diyeceğiz ‘mat’ da diyeceğiz inşallah diyorum. Ama ‘mat’ı tanımlayacağız. Bu sefer Sakarya’dan 7’de 5 değil, 7’de 7 istiyoruz. İnşallah Sakarya’dan 7 Haziran’da, Ankara’ya 7 güzel hediye göndermeye hazır mısınız? Bu 7 güzel hediye için en azından yüzde 70 almaya hazır mıyız? Gece gündüz çalışmaya var mısınız? Allah sizden razı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

 

Share
644 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ