logo

reklam

“Başkan Cavit Öztürk Deprem Gerçeği ve Kentsel DönDüşüm”

130719105

Deprem Gerçeği ve Kentsel DönDüşüm”

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada deprem ve kentsel dönüşüm konusuna dikkat çekti.

BLD_0840

“Deprem 14. Yılında hafızalardan silinmedi”

Başkan Cavit Öztürk, kentsel dönüşüm deprem gerçeğini 17 Ağustos 1999 tarihinde en acı bir şekilde yaşamış olan Erenlerin ilçe tarihinde atılmış en önemli adım olduğunu belirterek şunları ifade etti. Başkan Öztürk, “17 Ağustos 1999 depremini unutmadık, o acı dolu günlerimiz depremin 14. Yılında bile hala hafızalarımızdan silinmedi. Depremde hayatlarını kaybetmiş olan vatandaşlarımıza Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Milletimizi, gelecek nesillerimizi beton yığınlarına terk etmemek adına, yaşadığımız onca yıkım ve felaket’ten ders almak adına ilçemizde kentsel dönüşümü gerçekleştirme konusunda kararlıyız” dedi.

“Kentsel Dönüşüm Süreci Başlıyor”

Kentsel Dönüşümün Türkiye’nin olmazsa olmazı haline geldiğine değinen Başkan Cavit Öztürk, “İlçemizde yapacağımız Kentsel Dönüşüm Projesi, toplamda 666 dönüm alanı kapsayacak olması ve tek proje halinde uygulanacak Türkiye’de bu güne kadar planlanan en büyük proje olması nedeniyle hem bizim hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığının son derece önemsediği bir proje. Yenimahalle ve Küpçüler mahallesinde başlayacak olan kentsel dönüşüm projesinin 48,2 hektarlık bölümüyle alakalı 5 Ağustos’ta hizmet alım ihalesini gerçekleştirdik. İhale ile ilgili itiraz süresinin tamamlanmasından sonra söz konusu firma ile sözleşme yapılarak süreci başlatacağız. Sakarya için de Erenler için de hayırlı olsun” dedi.

Share
1911 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ