logo

reklam

BBP İl Başkanı Suat Çillioğlu ve Burhan Aygün yaralı Türkmenlere sahip çıktı

Suriye’nin Bayırbucak bölgesindeki Türkmen Dağı’nda Esad rejimine karşı savaşırken yaralanan Türkmenlere yardım için bölgeye giden BBP Sakarya İl Başkanı Suat Çillioğlu ile eski il başkanı Burhan Aygün, 6 Türkmen’i tedavi için Mersin’e getirdi.

 yarali_turkmenler4

BBP Sakarya İl Başkanı Suat Çillioğlu ve Bolu eski İl Başkanı Mahmut Alan’ın da aralarında bulunduğu bir grup, Suriye sınırına giderek Türkmen kampını ziyaret etti. Bolu ve Sakarya’dan giden grup, Bayırbucak bölgesindeki Türmen Dağı’nda Esad rejimine karşı savaşırken yaralanan ve çeşitli nedenlerle tedavileri yarım kalan 4’ü ağır 6 Türkmen’i kamptan alarak tedavi için Mersin’e getirdi.

yarali_turkmenler3

Mersin Devlet Hastanesi önünde BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal tarafından karşılanan yaralı Türkmenler, acil servisten alınarak hastanede tedavilerine başlandı. BBP Sakarya İl Başkanı Suat Çillioğlu, Türkmenlerin zor şartlar altında Esad rejimine karşı mücadele ettiğini dile getirerek, yaralılara yardım için bölgeye gittiklerini ve 6 Türkmen’i Mersin’e getirdiklerini söyledi.

Share
637 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ