logo

reklam

Belediyelerin İmar ve Şehir Planlamacıları Erenlerde Toplandı

BLD_6648

Erenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin imar ve şehircilik müdürleri ve teknik personeli Kentsel Dönüşüm, 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı ve Planlı alanlar tip imar yönetmeliği hakkında görüş alış verinde bulundular.

BLD_6680

 Ev sahipliğini Erenler Belediyesinin yaptığı toplantıya Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Erenler, Adapazarı, Sapanca, Serdivan, Akyazı, Söğütlü, Hendek, Ferizli,  Arifiye ve Karapürçek Belediyelerinin imar ve şehircilik müdürleri ile personelleri toplam elli altı kişi katıldı. Erenler Belediyesi imar ve şehircilik müdürü Suat Uygun tarafından Güreser tesislerinde ağırlanan katılımcılar öğlen yemeği sonrasında Erenler Belediyesi’nin Meclis Salonunda toplantı yaptılar. 

       BLD_6646                   

    Erenler Belediyesi imar ve şehircilik müdürü Suat Uygun ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Zafer Poyraz kısa süren selamlama amaçlı açılış konuşmaları sonrasında SBB Şehir Planlama Şube Müdürü Esen Akbaş ve Müdür Yardımcısı Devrim Aktaş Demir şehrimizin gündeminde olan 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı hakkında bilgi vererek katılımcılarla birlikte karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

SBB İmar ve Şehircilik Şube Müdürü İmdat Yazar ve Müdür Yardımcısı Volkan Bakar tarafından 01.06.2013 tarih ve 28664 sayılı resmi gazetede yayınlanan ve akabinde 08.09.2013 tarih ve 28759 sayılı resmi gazetede değişikliği yayınlanan planlı alanlar tip imar yönetmeliği hakkında bilgiler verildi ve katılımcılarla birlikte müzakereler yapıldı.

Toplantının son bölümünde Erenlerde Kentsel Dönüşüm ile ilgili fizibilite çalışmalarını sürdüren BNR Kentsel Dönüşüm Planlama Proje ve Müşavirlik firmasının ortaklarından Şehir Plancısı Bener Karagedikli,  Erenler ilçesinde yapılan Kentsel Dönüşüm projesi hakkında yaptıkları son çalışmalara ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantının sonunda SBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Zafer Poyraz, “Belediyelerimizin karşılaştığı problemler ve bunlarla ilgili çözüm önerileri ile ilgili karşılıklı istişare maksadıyla bir araya geldik. Toplantımız inşallah hayırlara vesile olur. Sakarya hızla gelişiyor, biz bu hıza ayak uydurabilmemiz için planlı bir düzene geçmeliyiz” diyerek çalışmalara dikkat çekti.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk de konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada yapılan bu rutin toplantıların Sakarya’nın geleceğine dair yön vermesi bakımından son derece önemli ve faydalı olduğunu belirterek toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti.

BLD_6627

 BLD_6616

Share
2035 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ