logo

reklam
06 Ağustos 2015

Boğulmaktan son anda cankurtaranlar kurtardı…

 

Sakarya Karasu İlçesinde Yalı Mahallesi 32 Evler mevkiinde denize giren Hamza Duman isimli vatandaş cankurtaran ekiplerince kurtarıldı.

Sakarya Karasu İlçesi Karadeniz Sahilinde boğulma tehlikesi geçiren 108 kişi Jetskili cankurtaranlar tarafından kurtarıldı. Cankurtaranların müdahale ettiği bir olayda boğulma tehlikesi geçiren kişinin jetski yardımıyla kurtarılarak saniye saniye görüntülendi. Batı Karadeniz’in önemli tatil yerlerinden biri olan 53 bin nüfuslu ve yazın 500 bin nüfusa sahip ilçede, Sakarya Büyükşehir belediyesi İtfaiye daire başkanlığı tarafından görevlendirilen 46kişilik cankurtaran ekibi, boğulma olaylarına anında müdahale ediyor.

boğulma-3 boğulma-1

Denizde devamlı yüzenleri takip eden cankurtaranlar, bir günde 108 kişiyi boğulmak üzereyken kurtardı. Denizde ve sahilde hazır bekleyen cankurtaranlar, boğulma tehlikesi geçiren kişinin yardımına önce sahilde bekleyen cankurtaran ekipleri gidiyor, arkasından Jet skiler gidiyor. Özellikle dalga olduğu zaman rip akıntısının meydana geldiği Karasu sahilinde dalgaya kapılan Hamza Duman isimli vatandaşı boğulmaktan son anda Cankurtaran ekipleri kurtardı. Sahilden devamlı denizdeki yüzen insanları takip eden cankurtaranlar denizde dalgalara kapılıp yardım isteyen birini fark ettiler. Sahilde bulunan Ferhat Kurt ve Rıdvan Temizkal yüzerek boğulmak üzere olan vatandaşın yardımına koştular.

boğulma-6 boğulma-4

Denizden de jetski ile Emre Aksayan ve Gökhan Bayraktar isimli cankurtaranlarda boğulmak üzere olan vatandaşın yardımına geldiler. Saniye saniye hem karadan hem cankurtaran kamerasından takip edilen kurtarma operasyonu görüntülendi. Kurtarılan vatandaş daha sonra jetskiye bindirilerek sahile çıkarıldı. Bazı vatandaşlarda kontrol amaçlı olarak hastanelere sevk edildi. Yetkililerden alınan bilgiye göre, 15 Haziran’da görev başlayan Cankurtaran ekipleri 5 Ağustos gününe kadar denizden boğulmaktan toplam 741 kişiyi kurtardılar. Cankurtaran ekipleri 15 Eylül’e kadar görev yapacaklar.

Mehmet KARAKAŞ-SAKARYA

Share
728 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ