logo

reklam

Bülbül “Sakarya’nın Sorunları Halı Altına Süpürülüyor”

MHP Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül, katıldığı radyo programında, Sakarya’da sorunların halı altına süpürüldüğünü öne sürdü.
89.3 Radyo Net’de Hülya Sürücü ile Detay Programı’na konuk olan İl Başkanı Bülbül, “Geçici tedbirlerle, Sakarya bir takım meseleleri halletmiş gibi gösteriliyor. Oysa Sakarya çok daha fazlasını hak ediyor” şeklinde konuştu.
“Büyükşehir Belediyesi’nin kalıcı işler yapmasını hasretle bekliyoruz” diyen Bülbül, “Onlar yaparsa kıskançlık içine düşmeyiz. Aksine tebrik etmesini de biliriz” dedi.

12803315_1094242630639271_5854200344709974995_n

MHP İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül canlı yayında ayrıca, milli tank ihalesinin,Sancak Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak’a altın tepside hediye edileceğini öne sürdü.
İşte MHP Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül’ün canlı yayında yaptığı o açıklamalar:
“SORUNLAR HALI ALTINA SÜPÜRÜLÜYOR”
Sakarya’ya yatırımların yeterli olup olmadığının sorulması üzerine, Sakarya Büyükşehir Belediyesine yüklenen Bülbül, “Sakarya yatırım fakiri. Hak ettiği payı aldığını düşünmüyoruz. Büyükşehir Belediyesinin daha iyi projeler yürütmesi gerekirdi. Günü geçirecek değil, kalıcı işler yapılmalıydı. O kalıcı işleri halen hasretle bekliyoruz. Onla yaparsa kıskançlık içine düşmeyiz. Aksine tebrik etmesini de biliriz.
Sakarya’da sorunlar maalesef halı altına süpürülüyor. Geçici tedbirlerle, Sakarya bir takım meseleleri halletmiş gibi gösteriliyor. Oysa Sakarya çok daha fazlasını hak ediyor”
İl Başkanı Bülbül,Karasu’da BMC tarafından yapılması planlanan 1 milyar 300 milyon liralık yatırımı yorumlarken de, şunları söyledi:

12801409_1094242590639275_1859762625996026472_n

“ÜRETİM OLMASIN DEMİYORUZ AMA…”
“Bizler bu memlekette üretim olmasın, istihdam olmasın dersek herhalde bu memlekete iyilik yapmış olmayız. Bu işlerin arkasından yapılacak klasik açıklama ancak Karasu Belediye Başkanının yaptığı açıklamalar gibi olur.
Bizi sermayeye ve Sakarya’nın gelişmesine karşıyız gibi göstermek istiyorlar. Siz sanayi tesisleri için uygun yer tahsisleri yapabilirsiniz. Ama bu işlerin hepsinin helal yoldan olması gerektiğini ifade ettik.
“MİLLİ TANK İHALESİNİ ETHEM SANCAK ALACAK”
Recep Tayyip Erdoğan’a aşık olduğunu ifade eden Ethem Sancak, çıkacak İzmir’deki BMC’yi yok pahasına TMSF’den arsa fiyatına satın alacak, oradakiler de zannedecek ki; Ethem Sancak BMC fabrikasını çalıştırmaya devam edecek. Oranın da ağzına bir parmak bal çalacaksınız. Cumhurbaşkanının eşinin Katarlı aile dostunu da yanınıza ortak alıp, %50-%50 ortaklığa dönüştüreceksiniz, bir anda bu BMC, milli tank projesi ile ilgilenmeye başlayacak ve arkasından 2015 yılında otomotiv sanayi tesis alanı ilan edilen bir alan BMC’ye tahsis edilecek, onun adına kamulaştırılacak.
“BOŞA KÜREK ÇEKMEZLER”
Bence şu anda milli tank ihalesinin sahibi belli oldu. Onlar boşa kürek çekmezler. Bunların hepsinin planının önceden yapıldığını düşünüyorum. Erdoğan ölmeden önce Mustafa Koç ile ne görüştü? Siz Ankara’da neyi görüştünüz? Bence tank ihalesi ile ilgili bazı mesajlar verildi.
“ALTIN TEPSİDE HEDİYE EDİLECEK”
Siz savunma harcamalarının had safhaya çıktığı bir dönemde savunma sanayisine yatırım yapmak suretiyle en büyük parsayı burdan vurmayı hedefliyorsunuz. Ve burda 2220 dönüm arazi bir anda otomotiv ihtisas sanayiden iptal edilecek ve altın tepsi içinde Ethem Sancak’a hediye edilecek. Biz şimdi bunları sormayacak mıyız? Bu ilişkiler nasıl döndü, BMCyi alırken bunlar planlanarak mı yapıldı, demeyecek miyiz?
“BAŞKA YER YOK MUYDU?”
Buralar birinci sınıf turizm bölgesi. Başka yer yok muydu? Biz Sakarya’da bu yatırım yapılmasın demiyoruz. Ama helal yoldan bu yatırımı yapacak, hakkıyla bu noktalara gelmiş bir sanayi kuruluşu gelse, böyle bir yatırım yapsa “helal olsun” diyeceğiz.
Dün mirasyedi gibi çökmüşsün BMC’nin üstüne, bugün Katarlı ortağını alıp, savunma bakanı ile bambaşka işlere gireceksin. Temelinde de bir tane helal iş olmayacak. Herşey tartışmalı ve şaibeli olacak. Ve bunları söyleyenler de tu-kaka ilan edilecek. Bu iş, gelişi itibariyle temiz bir iş değil. Ak Parti’nin bunları umursaması da çok mümkün değil. İnsanlara da, “var bizde bir sıkıntı, ama görmezden gelin” diyorlar.”
“İZMİR AH-VAH DEMİYOR”
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nunBMC meselesini sosyal medya hesabından yorumlarken, “İzmir bu yatırım kaçtığı için ahlar, vahlar çekerken; Sakarya’da bu olay farklı yerlere çekiliyor. Her şey şeffaf, açık ve net. Tartışalım ve konuşalım, buna varız. Şehrimizin menfaatleri için kafa yoralım” şeklindeki sözlerini değerlendiren MHP İl Başkanı Bülbül, şöyle konuştu:
“İzmir İspiroğlu’nun dediği gibi ah-vah demiyor. İzmir Ticaret Odası Başkanının açıklamalarına bir bakın. Başkan, Ethem Sancak ile ilgili kaygılarını dile getirmişti ve rant alanına çevrilir diye korkmuştuk diyordu. Onların kaygısı bir sermaye grubuna peşkeş çekilmesinden kaynaklıydı.”
(Haber Hülya SÜRÜCÜ)

Share
436 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ