logo

reklam

Büyükşehir Belediye Spor Kulübü bünyesinde, profesyonel basketbol takımı kuruldu

IMG_4483  

Basketbol Takımı Kuruldu

Büyükşehir Belediye Spor Kulübü bünyesinde, profesyonel basketbol takımı kuruldu. Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Basketbol Şubesi Başkanı Akgün Altuğ, “Basketbol branşında oluşan eksikliği tamamlamak, şehrimizde yaygın bulunan basketbol ilgisini kitlelerle buluşturmak amacıyla yola çıktık. Gelecek nesillerin spor ile kurduğu ilişkiyi şekillendirecek bir kültürün oluşmasına katkı sağlayarak kalıcı başarılara imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi spora tam desteğini sürdürüyor, şehrin geleceğini hazırlıyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Basketbol Şubesi tanıtımı, Ofis Sanat Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı ile gerçekleştirildi. Basın toplantısına, Kulüp Başkanı Orhan Bayraktar, Basketbol Şube Başkanı Akgün Altuğ, yönetim kurulu üyeleri ve antrenörler katıldı.

IMG_4527

 Sakarya

Basın toplantısında konuşan Şube Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya için önemli bir çalışmaya başlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Basketbol takımını tanıtmak için basın toplantısı gerçekleştirdiklerini belirten Altuğ, adı spor ile özdeşleşmiş, birçok branşta dünya çapında sporcular yetiştirmiş bir kentte yaşadıklarının altını çizdi. Akgün Altuğ şöyle konuştu: “ Bilardodan karateye, futboldan güreşe sporcu anlamında Türk sporuna önemli değerler yetiştirmiş Sakarya’mız, son yıllarda altyapıya verilen önemle birlikte kendini geleceğe hazırlıyor. Özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin sporcularının yetişmesine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz altyapı çalışmalarıyla birlikte şehrimizin önümüzdeki yıllarda adını daha da sıklıkla duyuracağına inanıyoruz”

 Spor Kültürü Artacak

Sakarya’nın spor kültürünün yaşandığı bir kent hüviyeti kazanma yolunda önemli çalışmaların gerçekleştirildiğini dile getirerek açıklamalarını sürdüren Altuğ, “Yeni sentetik sahalar, Sakaryaspor’a kazandırılacak modern altyapı tesisleri, amatör spor kulüplerine her sezon öncesi yapılan malzeme yardımlarıyla Sakarya, spor kültürünün yaşandığı bir kent hüviyeti kazanıyor. 9 ayrı branşta 500 sporcuyu bünyesinde bulunduran Sakarya Büyükşehir Spor Kulübü her geçen gün başarılarına başarı katıyor. Özellikle karate branşında üst üste alınan başarılar, sadece Sakaryalıların değil, tüm ülke vatandaşlarımızın göğsünü kabartıyor. Dileğimiz bu tür sportif başarıların sürmesi, Sakarya’da bir spor kültürünün yerleşmesidir” diye konuştu.

Basketbol Takımı Bölgesel Lig’de

Sportif alanda önemli çalışmalara basketbol şubesinin de dahil edildiğini aktaran Akgün Altuğ, “ Sportif alandaki önemli altyapı çalışmaları sürerken, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun destekleriyle Büyükşehir Spor Kulübü bünyesinde Basketbol takımı kurma çalışmalarımıza başladık. Basketbol branşında oluşan eksikliği tamamlamak, şehrimizde yaygın bulunan basketbol ilgisini kitlelerle buluşturmak amacıyla yola çıktık.  İlk olarak Bölgesel Lig’de mücadele edecek Basketbol takımımızın kısa süre içerisinde başarılar elde ederek üst liglere çıkmasını istiyoruz” dedi.

Kalıcı İşlere İmza Atacağız

Akgün Altuğ basın açıklamasının son bölümünde günü kurtaracak adımlar atmayacaklarının ve kalıcı işlere imza atacaklarının altını çizerek şunları söyledi: “Kalıcı bir iş yapma peşindeyiz. Bu sebeple günü kurtaracak adımlar atmayacağız. ‘Şehirde bir de basketbol takımı olsun’ diye de yola çıkmadık. Güzel bir yönetimle şehrimizin adına yakışır bir basketbol takımı olsun istiyoruz. Gelecek nesillerin spor ile kurduğu ilişkiyi şekillendirecek bir kültürün oluşmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bölgesel Lig’de maçlarımızı Serdivan’da, milletvekillerimiz ve teşkilatımızın ciddi gayretleri ve hükümetimizin desteğiyle yapılan yeni spor salonunda oynayacağız. Buradan tüm Sakaryalı sporseverleri basketbol maçlarımıza bekliyoruz. Basketbol kulübümüzün şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Basketbol Şubesi Yönetim Kurulu

 Orhan Bayraktar (Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı)

Akgün Altuğ (Basketbol Şube Başkanı ve Basın Sözcüsü)

Orhan Kocabıyık

Erdal Şenkardeş

Ramazan Sezer

Cem Gün

Fatih Can

Tolga Ballık

Fadıl Uzak

Ünal Şadi Ünal

Orhan Yılgenci

Ekrem Oba

Anıl Çalışkan

EBBL / TB3L 2013 – 2014 Sezonu Basketbol Takım Kadrosu

Oyuncular

Egemen Arıkan          1983    Muğla Orman Spor

Cihan Deliçay             1983    İstanbul Spor – Balıkesir 2. Lig

Barış Yalman              1989    Düzce BLD.

Onur C. Aksoy           1984    Final Gençlik  2. Lig

Tolga Bellioğlu           1988    Büyükçekmece (Şampiyon)

Volkan Tokcan           1988    İzmir Büyükşehir BLD.

Adnan Sevda             1986    Bilecik BLD.

Can Yalman               1992    Tokat Zile BLD.

Ercan Karalar             1984    İTÜ (Şampiyon)

Sercan Tülek               1988    İstanbul Spor – Adana

Antrenörler

Ali Burgul                  Baş Antrenör

Cevat Yaralı               1. Yardımcı

Serdar Soydaş                        2. Yardımcı (Kondisyoner)

Share
1492 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ