logo

reklam

CHP Geyve Belediye Başkan Adayı Erol Akyel ÇoK İddialı

gorsel100003

89.3 Radyo Net’de Hülya Sürücü ile Detay Programı’na konuk olan Akyel, mevcut başkan Murat Kaya ile belediye eski başkanı Mehmet Kır arasında yaşanan tartışmayı da “Kayıkçı Kavgası” olarak yorumladı.Canlı yayında, Alifuatpaşa’nın ilçe olma sözünün tamamen kandırmaca olduğunu iddia eden Akyel, siyasilerin bu meseleyi seçim ve oy malzemesi yaptığını öne sürdü.İşte CHP Geyve Belediye Başkan adayı Erol Akyel’in radyo programında yaptığı o çarpıcı açıklama ve iddialar:CHP Geyve Belediye Başkan Adayı Erol Akyel, canlı yayında Hülya Sürücü’nün “İcra nedeniyle mahkeme tarafından satışına karar verilen Geyve Belediyesi’ne ait gayrimenkullerin açık artırma usülü ile satışına ilişkin ilan gazetede yayınlandı. Bu ilan Geyve için “tarihi bir ilan” hatta “bir ölüm ilanı” olarak basına yansıdı. Yaşanan bu gelişmeyi nasıl yorumluyorsunuz? Belediyeye ait gayrimenkullerin satışı için ne diyorsunuz?” sorusunu şöyle yanıtladı:“SATIŞ İLANI BENİ ÜZDÜ”“Ben de birkaç gündür internet sitelerinde çok tıklanan bu haberi okuyorum. Olay şudur, 2005 yılında Geyve Belpınar köyü içme suyu isale hattını getiren bir şirket, ihale sonucunda hak edişini alamamış, bu konuda belediye başkanıyla, Mehmet Kır ile görüşmüş, daha sonra iddiaya göre, belediyenin adamlarınca tartaklanarak dövülmüş… 6 yılda 6 kez mahkeme kararı çıkmasına rağmen, karar Yargıtayca bozulmuş ve bugüne gelinmiş, sonrasında Yargıtay’ca onanmış ve şirket parayı hak eder duruma gelmiştir. İcraya verilmiş, 11 parça gayrimenkulün icra işlemi tamamlanmış ve dünkü gazete ilanıyla da satışa çıkarılmıştır. Ben de bu durumu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.“DEVLET MALINI ZİYAN ETMEM”


 

Bunlar olabilecek şeyler. Hayatta olmayacak şeyler değil. Rakamları çok net bilemiyorum, ama Devlette devamlılık esastır. O gün Mehmet Kır’ın borçlandırması, ödeme yapamaması, kurumun, yani belediyenin de ödememe lüksünü ortaya koyması, akabinde sonraki gelen arkadaşın da ödeme gayreti içinde olmaması ile konu uzayıp gitmiştir. Ben diyorum ki iyi ki Erol Akyel var. Akyel işbaşına geldiğinde bu borçları temizler ve kimseyi mağdur etmez, Devlet malını zayi ziyan etmez. Gerekeni yapar, vatandaşa buradan müjdeyi veriyorum”.Canlı yayında bir başka soru üzerine Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın, belediyenin 14 yıl önce yaptığı usulsüz ödemelerden dolayı bugün icralık oldukları yönündeki iddialarını da yorumlayan Erol Akyel, Mevcut belediye başkanı Murat Kaya ve belediye eski başkanı Mehmet Kır arasında yaşanan tartışmayı da şöyle değerlendirdi:


 

“KAYIKÇI KAVGASI”“Bu olayı İki MK’nın (Murat Kaya ve Mehmet Kır’ın) çatışması olarak yorumluyorum. Bir kayıkçı kavgasıdır. Çok büyütülmemesi gereken bir olaydır. Bir hizmet alınmıştır ve karşılığında ödeme yapılması gerekirdi. Ayıp, ödeme yapmayanın ayıbıdır. Daha dün “İktidar partisindenim, tüm borçları ödeyeceğiz, bir çuval parayla geleceğiz” diyerek vaadler veren arkadaşın bugünkü konumu içler acısıdır. Radyolarda veya TV lerde bu konuyu tartışmalarını yakışıksız görüyorum. Ana para ve gecikme faiziyle birlikte trilyonu bulacaktır. Ama bu, ödenmeyecek bir para değildir. Yaygara yapmaya hiç gerek yoktur diye düşünüyorum”.“GEYVE, HENDEK BELEDİYESİ’NE EŞDEĞER OLACAK”“Geyve Belediyesi’nin borcu var mı? Borç varsa hizmet nasıl üreteceksiniz? Bu borçların altından kalkacak ve işi götürecek güçlü bir ekibiniz var mı?” sorusunu cevaplandıran CHPli Akyel, “Türkiye’de borçsuz belediye var mı? Varsa eğer CHPli belediyelerdir. Şu anda kesin rakamları bilmiyorum ama geçenlerde bir programda duydum, Geyve Belediyesinin 50 trilyon borcu varmış. Borcun mevcut başkan tarafından 22 trilyon diye inkar edildiğini de biliyorum. Miktarı çok önemsemiyorum. Geyve 20 veya 30 trilyonluk borcu ödeyemeyecek bir belediye değil. Kendi parasıyla yatırımı öngören bir anlayışla göreve geliyoruz. Geyve Belediyesini Hendek Belediyesine eşdeğer bir belediye yapmak için mücadele vereceğiz” şeklinde konuştu.


 

Hülya Sürücü’nün “Alifuatpaşa’nın ilçe olma meselesine nasıl bakıyorsunuz? Başkan seçilirseniz ilçe olma konusunda çaba gösterecek misiniz?” şeklindeki sorusunu cevaplandıran Erol Akyel şunları söyledi:“İLÇE SÖZÜ KANDIRMACAYDI”“Alifuatpaşa’nın ilçe olmasına tabi ki sıcak bakarız, ama bu bir kandırmaca idi. İlçe yapacağız vaadleri ile insanlar kandırıldı. Geyve Alifuatpaşa ile çok iç içe girmiş durumda. Birleşme noktasına gelmiş iki yerleşim alanı. Aralarında 3 km lik mesafe var. Fiziksel olarak birleşmesi sözkonusu. Alifuatpaşa’nın İlçe olması sözkonusu değildi. Bunun olması mümkün değilken, siyasiler seçim ve oy malzemesi yaptı. Düşünceler sabote edildi.ALİFUATPAŞA İÇİN VAADLERAlifuatpaşa’nın sorunlarına tabi ki ilgiliyiz, onlarla ilgili çalışmalarımız da olacak. Örneğin Alifuatpaşa’daki belediye binasına hiç dokunmayacağız. Bina aynı şekilde kalacak. Tahsilat ve hizmetler bir şube gibi mevcudunu koruyacak. Bunun dışında birtakım araştırmalarımız olacak. Kanalizasyon şebekesi konusundaki eksikler tamamlanacak. Akarsu ve çay üzerinde köprü yapımı sürüyor, belki seçime kadar tamamlanabilir. İkinci köprü ihtiyacı gündeme gelirse yapılabilir. Düğün Salonu yok, salon için uygun arsa bulunursa hayata geçirilecek. Mevcut Kiraz hali daha modern hale getirilecek. Kiraz festivalleri düşünebiliriz. Halen inşaatı devam eden yürüyüş parkı tamamlanacak, müsait yerlerine çay bahçeleri açılacak, futbol sahası bakımı ve düzenlemesi yapılacak.”“İŞ İSTEYENE İŞ, AŞ İSTEYENE AŞ”Radyo Programında Geyve için düşündüğü projelerini paylaşan CHP belediye başkan adayı Erol Akyel, “İnsanlar iş istiyor, aş istiyor, istihdama yönelik projelerim var. Atıl duran kooperatifimizi canlandırmak istiyorum. Belediye bünyesinde şirket kurarak üreticilerin ürettiği malları pazarlarda değerlendirmeyi düşünüyorum” dedi.Haber: Hülya Sürücü

 

 

Share
1177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ