logo

reklam

Chp İlBaşkanı Oğuz Can Curoğlu önemli bir açıklama….

CHP Sakarya’nın çiçeği burnunda İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu önemli bir açıklamada bulundu.Curoğlu  CHP’den Adapazarı Belediye Başkanı aday adayı olan Erden Meriç geçtiğimiz günlerde bir internet sitesine verdiği demeçte: “Benim varsayım olarak düşündüğüm ve herkes tarafından bilinen, Ankara’da CHP ile MHP gizli ittifak yaparak MHP’nin Sakarya’da güçlenmesi, Sakarya’da CHP oylarının MHP kayması için Ecevit Keleş’i Büyükşehir adayı göstermediler. Bu yüzden CHP Sakarya’da tarihi bir hata yapmıştır” demişti

untitled untitled

On gün önce yapılan bu açıklama hemen hemen bütün medyada yer almış ve başta CHP’liler olmak üzere toplumun her kesiminden tepki toplamıştı.

On gündür bu çok ciddi ve vahim iddia ile ilgili olarak tek satır açıklama yapmayan CHP’nin yeni il başkanı Oğuz Can Curoğlu’nun partisiyle ilgili gündeme gelen konuları bile ne kadar uzaktan takip ettiğini de anlamış olduk.

Curoğlu, dün basına gönderdiği açıklamada oldukça garip ifadeler kullandı. Curoğlu, yapılan açıklamanın kaynağının CHP’li Erden Meriç olduğunu görmezden gelerek açıklamanın yayınlanmasını diline doladı. Curoğlu açıklamasında: “Basın vasıtası ile bazı açıklamalar vuku bulmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisine çalışıyor tarzında haberlerin basında yer almasından çok büyük üzüntü yaşadım.” Diyerek açıklamayı yapana değil yayınlayanlara tavır aldığını gösterdi.

   Curoğlu’nun açıklamasının sonunda ise: “Bu tip haber ve açıklamaların yalnızca bizleri karalamak ve yıpratmak için yapıldığını bilmekte ve bizlerden korkulması yaptıklarımızın doğru olduğunu göstermektedir” diyerek garip başlayan açıklamasını çok daha garip bir cümleyle bitirdi.

   Yapılan açıklamaların amacının CHP’yi karalamak ve yıpratmak olduğunu söyleyen Oğuz Can Curoğlu o açıklamaları bir CHP’linin üstelik Adapazarı Belediye Başkanlığına aday adayı olan Erden Meriç tarafından yapıldığına değinmedi.

   Curoğlu’nun iddia ettiği gibi eğer ortada CHP’yi karalayan, yıpratan birileri varsa bunu basında değil bizzat il başkanı olduğu partinin içinde araması gerekir.

İŞTE CUROĞLU’NUN O AÇIKLAMALARI

   30 Mart yerel seçimlerine hazırlandığımız bu günlerde basın vasıtası ile bazı açıklamalar vuku bulmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisine çalışıyor tarzında haberlerin basında yer almasından çok büyük üzüntü yaşadım.

   Sakarya tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeler alacağı ve gücünü göstereceği zamanlar çok yaklaşmış bulunmaktadır. Sakarya tarihinde en kötü zamanında bile ana muhalefet partisi olmuş, her zaman Sakarya siyasetinde belirleyici güce sahip olan Cumhuriyet Halk Partisi 30 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Ana Muhalefet olmaktan çıkacak ve Sakarya’da iktidar olacaktır.

   Yanlı olmayan anketlerin sonuçlarına göre AKP ile aramızdaki farkın her geçen gün azaldığı bu günlerde Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden bizlerin yıpratılmaya çalışılması; sanki şimdiden yenilgiyi kabul etmiş gibi gösterilmesi ve gücünü kaybediyor algısının oluşturulmaya çalışılması gücümüzün ne kadar arttığının bir göstergesidir.

   Cumhuriyet Halk Partisi; tabanıyla, kimliğiyle, algısıyla ve örgütleriyle tüm ilçelerde ve büyükşehir belediyesinde en güçlü adayıdır. 

   Bu tip haber ve açıklamaların yalnızca bizleri karalamak ve yıpratmak için yapıldığını bilmekte ve  bizlerden korkulması yaptıklarımızın doğru olduğunu göstermektedir.

   Yerel seçimlerde kimlerin zaferle çıkacağını halkımız bilmektedir.

   Zaferle Çıkacağımıza İnanıyoruz.

 

Share
826 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ