logo

reklam

CHP Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeynal ATALAY İstifa Etti..

CHP Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeynal ATALAY CHP Sakarya İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti. 

140117101 140117101

CHP Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeynal ATALAY yaptığı açıklamada ‘Her an görev sorumluluğu bilinciyle, çalışmalarımdan onur ve heyecan duyarak, genç yaşta yönetim kademelerine katılım sağladığım, 90.yılını kutlayan Türkiye’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisinin genç bir filizi olarak, Sakarya ve Türkiye siyasetinde söz sahibi olmaya çalıştım. Sosyal demokrasi’nin evrensel olan tüm gerekleri başta olmak üzere; temiz, şeffaf ve örgüt çıkarlarını ön planda tutan davranışlar sergilemeye çalıştım.
Son olarak 6 aydır Sakarya büyükşehir belediye başkan adayımızın kim olacağı sürecini yaşadık. 16 Ocak 2014 itibariyle Ecevit KELEŞ ve Raşit DÜNYA isimleri arasından Raşit DÜNYA CHP Genel merkezi tarafından aday olarak açıklandı.
CHP Genel merkezi ve milletvekilimiz sayın Engin ÖZKOÇ, aday belirleme sürecini il örgütümüzü yıpratma sürecine çevirmiştir. Genel merkezin Sakarya adayını belirleme stratejisi ise beni hayal kırıklığına uğratmıştır.
Ben taban siyasetini tavan siyasetine sosyal demokrat dünya görüşüm nedeniyle tercih ederim. İl yöneticisi olarak benim görev alanımı zaafa uğratanlarla, ilçelerin il örgütümüzle koordineli çalışmasını engelleyenlerle ortak siyaset yapma şansım kalmamıştır. 
Bu tavan siyasete bir tepki olarak Eylül 2012 itibariyle yaklaşık 17 aydır asil üye olarak görev aldığım CHP Sakarya İl Yönetim Kurulu üyeliğimden istifa ediyorum. 
Takdiri örgütümüze ve değerli Sakaryalılara bırakıyorum.
30 Mart 2014’de zaferle sonuçlanacağına inandığım iktidar koşusunda binlerce üyeden biri olarak partimin başarısı için mücadele etmeye tüm kalbimle devam edeceğim. Türkiye’nin geleceğini karartan ampulü patlatmak gibi öncelikli bir hedefim var. Örgüt olarak gücümüzün buna yettiğini göreceksiniz’ 

Share
957 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ