logo

reklam

CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Atilla Albuyur : Belediyeler Yan Gelip Yatıyorlar

Atilla-ALBUYUR-2

BELEDİYELER YAN GELİP YATIYOR,


SAKARYA 20 YIL GERİDEN GELİYOR. 

CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı, İnşaat Mühendisi ve Kamulaştırma Bilirkişisi Atilla Albuyur; Sakarya’nın Anadolu şehirlerinden bile 20 Yıl geri kaldığını ve çok kötü yönetildiğini söyledi.

Sakarya’ nın 20 yıldır malum anlayış ile yönetildiğini söyleyen Albuyur, Anadolu Şehirleri olan Gaziantep, Kayseri, Konya, Sivas’ ın bile şehirleştiğini, Kayseri ve Gaziantep’ in sanayi yatırımlarında Sakarya’yı geride bıraktığını söylerken, bu şehirlerinde aynı anlayışa sahip kişilerce yönetildiğini ama yöneticiler arasında 40 gömlek fark olduğunu söyledi.

Sakarya ilimizin Lojistik ve Yan Sanayi açısından çok avantajlı bir il konumunda olduğunu, Sanayi, Otomotiv, Turizm, Sağlık, Tekstil, Mobilya, Tarım ve Hayvancılık gibi alanlarında cazibe merkezi olduğunu Kara, Deniz ve Raylı Taşımacılık İmkanlarına sahip, ticaret merkezlerine 1 saat mesafede olmasına rağmen planlı gelişme gösteremediğini söyleyen Albuyur, plansız şehirleşmenin günümüzde de sürdürüldüğünü, Kentsel dönüşümde sınıfta kalan Sakarya’nın Kentsel dönüşüm alanlarında verilen yeni ruhsatlarla kentsel dönüşüm fırsatının daha da çıkmaza sokulduğunu vurguladı.

Albuyur, Ranta dayalı bir belediyecilik anlayışının hakim olduğu Sakarya genelinde, Kent kültürü oluşturulmadan planlı şehirleşmenin mümkün olamayacağını ve bunu da deprem sonrasındaki toplanma alanlarını toplantı odası zanneden bir anlayış ile mümkün olamayacağını söyleyen Albuyur, kendi seçim bölgesi olan Serdivan’ı Sanat, Spor, Kültür ve Eğitim ekseninde bir kent kültürüne kavuşturacaklarını, Betona boğulmuş bir Serdivan yerine Sanat’a, Spora ve Kültüre doymuş bir Serdivan İçin aday olduklarını açıkladı. Sakarya ilinde 16 Belediyenin de Yan Gelip Yattığını, Proje Üretemediklerini, Köylere hiçbir hizmetin götürülmediğini söyleyen Albuyur, “Allah’ tan 5 Yılda bir seçim varda 4,5 Yıl Yan gelip Yatanlar Son 5 Ayda seçim korkusu ile hizmet üretmeye çalışıyorlar.” Dedi.

Mahallelerin mesafesine ve Oy potansiyeline bakmaksızın Hizmet üretmek için aday olduklarını söyleyen Albuyur, Serdivan da ikamet eden tüm seçmenlere seslenerek; Durup Düşünmelerini rica ediyorum, kendine çalışan, Seçime 5 Ay kala hizmet üretmeyi aklına getiren bir belediyemi? yoksa 5 Yıl Dopdolu çalışacak bir Belediye mi?

İstiyorlar bunun kararını vermeliler dedi.

CHP Serdivan Adayı Atilla Albuyur, Halkımız takdir eder ve İnşallah hayırlısıyla yetki verirse kendi yönetimlerinde SERDİVAN’ ın Uluslararası bir Üne kavuşacağını, benzeyen değil Model alınan bir KENT’ i tüm Serdivan halkının katılımı, Bilim Yuvalarının desteği ve ortak aklın egemen olduğu bir anlayış ile İnşa edeceklerini söyledi.

******************

Bal dök yala yollar, Çakma Çimlendirme, Göz Boyama Peyzaj ve Başbakan Sakarya Üniversitesinden Geçecek, Cuma Namazını Sakarya Üniversitesi Camiinde kılacak olan başbakan, Muhtemelen Gökten İnecek (Pırpır ile )
Koruma ve Makam Araçları Üniversite de olacak olan Başbakan Bu ŞOV Kokan Sun’i makyajı Muhtemelen görmeyecek bile.          

************
Başbakan Yeni KABİNESİNİ Açıkladı.


Eskilere “Ayakkabı Kutularınızı da Toplayın gidin” derken,


Yenilere “38 Numaradan Büyük Ayakkabı Kutusu Kullanmak

YASAK” dedi

      

Share
1122 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ