logo

reklam

CHP’de Çok bilmiş ve sayıları 3-5’i geçmeyecek insanı ikna edemedik

chp_sakarya_15_ag_1

Ecevit Keleş’in ezici üstünlüğü varken Adaylığı açıklanmadı

CHP Eski İl Başkanı Yüksel BÜYÜKAKTEN”Sevgili Sakaryalılar, CHP’ye gönül veren dostlar, Değerli basın mensupları,10 Temmuz 2013’de il başkanlığına seçildiğim günden bugüne 6 aylık süreçte il yönetimindeki 20 arkadaşımla birlikte bir ekip çalışması sergiledik. Ancak yaşanan birtakım sorunları kamuoyuyla paylaşma ihtiyacı duydum..

2014 Mart Yerel Seçimleri için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı aylardır sürdürmekteyiz. Sakaryamızda

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel siyasete ağırlığını koyabilmesi adına örgütümüz ve aday adaylarımızla birlikte güzel ve başarılı çalışmalara imza attık.

Ancak haftalardır süren Büyükşehir Belediye Başkan Adayının belirlenmesi sürecinde yaşananlar benim siyaset anlayışımla örtüşmemektedir. Yaptığına inanmama rağmen örgüt tabanında oluşan “Kentimizde tüm teşkilatla eşgüdüm içerisinde çalıştığımız görüntüsünü veren Milletvekili Sayın Engin Özkoç’un Sakarya’da ve Ankara’da farklı söylemler içerisine girmesi ve yaptığı yanlış siyaset sebebiyle, yıllardır ilk kez ciddi manada ağırlığımızı koyacağımız Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sürecinde her geçen gün kan kaybediyoruz.” Algısını yenemedik, düzeltemedik.

İl yönetimi olarak yaptığımız oylamada 17 Ecevit Keleş, 4 Raşit Dünya şeklinde çıkan sonuç, kamuoyu yoklamalarında aday adayı Ecevit Keleş’in ezici üstünlüğü gibi elimizde bilimsel ve somut sonuçlar olmasına karşın Ecevit KELEŞ’in adaylığını Genel Merkezimiz daha açıklamamıştır.

Tek derdi Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sakaryamızın tümü genelinde yerel iktidar olması olan ben Yüksel Büyükakten, bu kirli siyaset anlayışı ile kendimin ve örgütümün aldatılmasını kabul etmiyorum.6 aylık süre boyunca bana destek olan arkadaşlarıma, belediye başkan adaylarımıza, onlara güvenen Sakaryalılara, basınımızın destek ve eleştirilerine teşekkür ederim.

Yolsuzluk ve hırsızlığın ayyuka çıktığı ülkemizde Hendek Dikmen’den Serdivan Dağyoncalı’ya kadar CHP’ye ve Belediye başkan adaylarımıza inanan, CHP’yi umut olarak gören insanlarımız için umut olmaya devam ediyoruz.

Milletvekilimiz sayın Engin ÖZKOÇ’un Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Ecevit KELEŞ’i, Adapazarı ilçesi içinse Raşit DÜNYA’nın aday olması ve birbirlerini desteklemesi halinde Sakarya genelinde puanlarımızı arttıracağımız şeklindeki önerisine biz de inandık ve tüm gücümüzle destekledik. Ancak itiraf etmeliyim ki; çok bilmiş ve sayıları 3-5’i geçmeyecek insanı ikna edemedik. Ancak bu insanlar Engin ÖZKOÇ’un yapmadıkları ve söylemediklerini söyleyerek kamuoyunu yanıltmak için çaba harcamaktadırlar.

Genel başkanımız sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun adaylarımıza “Ankara’ya gelmek yerine sahalarda

olun” şeklindeki önerisine uyarak sabah namazında bir köyde başlayıp gece yarısında evine dönebilen Ecevit KELEŞ’e teşekkür ederim.

Kendisine ayak uyduramadığım ve adaylığının bir an önce açıklanmasını başaramadığım için özür dilerim. Ama inanıyorum ki emekleri boşa gitmiyor. Sakarya’nın her yerinde ikinci kez Umudumuz Ecevit ve CHP diyen insanlara rastlamak bizi onurlandırıyor ve üzüntümü azaltıyor.

Tüm ilçe başkanlarına, Sakarya genelinde 2339 sandıkta görev alan tüm CHP’li dostlarıma, yaptıkları katkılar için teşekkür ederim.

Son olarak 15’i kadın ve 35 yaş altı gençlerden oluşan il yönetimi, 14 ay Ecevit KELEŞ, 6 ay da benimle birlikte güzel bir ekip çalışması sergilediler. Bundan sonra da Yüksel BÜYÜKAKTEN’in yokluğunu hissettirmeyecek CHP bayrağını belediyelere dikeceklerine inanıyorum. Kendilerine birkez daha teşekkür ederim. Bilmeden üzdüğüm dostlarım varsa da onlardan özür dilerim.

Dilerim ki bu istifam; tüm örgüt emekçilerimiz, tüm kamuoyu yaşananların geldiği vahim noktayı görür ve gereğinin yapılması için sorumluluk alması gereken insanlar ellerini taşın altına koyarlar. Kendi şahsi istikbalini, partisinin önünde tutan birileriyle teşrik-i mesai yapma olanağım kalmamıştır.

Ülkemizde ve Sakarya’da güzel günler görmek dileğiyle HOŞÇAKALIN…

Tüm kamuoyuna saygılarımı sunarım.
Share
568 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ