logo

reklam

CHP’Lİ VEKİL AKP’YE ÇALIŞIYOR‏

habermatik

CHP’nin Sakarya Büyükşehir adayını belirlemesine sayılı saatler kala kamuoyu gündemi, CHP Sakarya İl Başkanı Yüksel Büyükakten’in istifasıyla ortaya çıkan, milletvekili Engin Özkoç’la ilgili şok haberlerle çalkalanıyor.

Parti genel merkezi tabanlı ve oldukça sağlam kaynaklardan alınan bilgiye göre, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, tüm adaylarını demokratik yöntemlerle belirleyen CHP’li yetkilileri de çileden çıkaracak bir siyasi hamleye imza atmış.

Anlatalım;

Bilindiği üzere CHP bu dönemde adaylarını oldukça demokratik yöntemlerle örgüt içi seçimler ve kamuoyu yoklamaları yaparak belirliyor.

Bu çerçevede ilimizde de pek çok anket yaptıran CHP, oldukça net bir anket sonucu ile adayını kısmen belirlemesine rağmen, milletvekili Engin Özkoç’un ayak diremesi sebebiyle ilimizdeki büyükşehir adayını bir türlü açıklayamıyormuş.

Aldığımız duyumlara göre anketlerde açık ara önde çıkan aday adaylarından Ecevit Keleş’i tüm Sakarya örgütüne desteklediğini söylemesine rağmen desteklemeyen milletvekili Engin Özkoç, pek çok ticari ilişkisi olduğu için diğer aday adayı Raşit Dünya’yı destekliyormuş.

Ancak iddialar yalnızca bununla sınırlı değil maalesef. Milletvekili Engin Özkoç’un Raşit Dünya’yı destekliyor olmasının “kendince daha önemli” bir sebebi de varmış.

Milletvekili Özkoç aday adaylarından Raşit Dünya’nın kazanma şansının, AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na karşı kazanma şansı daha düşük olmasıymış.

Çünkü milletvekili Özkoç’un ticari ilişkileri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ve başkan Zeki Toçoğlu’na kadar dayanıyormuş.

İddiaya göre Engin Özkoç belediye başkanı Zeki Toçoğlu nezdinde AKP’li vekillerden bile daha çok itibar görüyormuş. Öyle ki vekilin bir dediği iki edilmiyormuş belediyenin yetkileri dâhilinde.

Yani Başkan Toçoğlu,  Engin Özkoç’a CHP’ye daha fazla oy alacak Keleş’in önünün kesilmesinin diyetini ödüyormuş bir nevi.

Anlaşılan o ki CHP Sakarya’da bir komploya kurban gitmek üzere. Ne diyelim son günlerin oldukça popüler deyimlerinden ‘Paralet Devlet’ anlayışı gibi bir “Paralel Siyaset” anlayışı Sakarya’da ayyuka çıkmış durumda.

Konu ile ilgili pek çok iddianın da çorap söküğü gibi geleceği alınan duyumlar arasında.

“Siyaset içinde siyaset” günleri ilimize hayırlı olsun.

Share
705 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ