logo

reklam

Cumhuriyet Halk Partisinde Bütün Oklar Engin ÖZKOÇ’a Çevrildi

tebrikler-sayin-engin-ozkoc266d2ad0f785c734d65e

Tebrikler Sayın Engin Özkoç 

Sayın vekilim sizi gerçekten kutluyorum. Sakarya’da başka Ankara’da farklı söylemler içinde olduğunuzu birkaç kez yazmıştım. Sizinde Belediye Başkan yardımcısı olarak, rahmetli Ünal Ozan 1994 yılında kaybettiğimiz seçimden sonra ilk kez ciddi manada ağırlığımızı koyacağımız Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde yanlış tavırlarınız, yanlış adaya destek vermeniz yüzünden CHP’li seçmenler yine üzüntülü geçecek bir seçime tanık olacaklardır.
CHP’nin parti programında bile yazılı olan ‘’emeğin en yüce değer olduğunu yazar’’. Buna göre CHP’li gönül verenler emeğin en yüce değer olduğuna inanır.

Sayın vekilim sizi gerçekten kutluyorum. Sakaryada başka Ankarada farklı söylemler içinde olduğunuzu birkaç kez yazmıştım. Sizinde Belediye Başkan yardımcısı olarak, rahmetli Ünal Ozan1994 yılında kaybettiğimiz seçimden sonra ilk kez ciddi manada ağırlığımızı koyacağımız Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde yanlış tavırlarınız, yanlış adaya destek vermeniz yüzünden CHPli seçmenler yine üzüntülü geçecek bir seçime tanık olacaklardır.

CHP’nin parti programında bile yazılı olan ‘’emeğin en yüce değer olduğunu yazar’’. Buna göre CHPli gönül verenler emeğin en yüce değer olduğuna inanır.

Ben bu gün emeğin yerlerde süründüğüne şahit olmanın üzüntüsünü yaşıyorum.

Siyaset bir meslek dalı olarak da kabul gören, devlet’ler seviyesinde ilişkileri düzenleme, işleri yürütme bilimidir.

Politika ise bir meslek ve hatta kavram olmaktan çok bir tavır almadır.

Cumhuriyet Halk Partisini yıpratmamak bizlerin görevidir.  Milletvekili olarak yerelde parti içi uyumu gözetme Sakarya Milletvekili olarak sizin temel görevlerinden biridir.

Milletvekili, hem de Cumhuriyet Halk Partili bir siyasetçi olarak, parti içi dengeleri tarafsız olarak ortaya koymuş, hem de 3o yıl sonra Sakaryada milletvekili çıkarmış olan Cumhuriyet Halk Partisinin yıpranmaması hassasiyetini göstermiş olmanız gerekirdi.

Cumhuriyet Halk Parti içinde ne kadar yanlı olursanız ve bir o kadar da kadar kavga çıkarırsanız o kadar güçlenirim yaklaşımı içinde olabilirsiniz.

Hatta Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile ticaretiniz var mı? Büyükşehir Adayı Raşit Dünya ticaretiniz ilişkiniz var mı?

MHP adayına destek verebiliriz sözü de beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor ve hakkınızda yazılan çizilenlere de inanmak istemiyorum.

Ama şuna inanıyorum.

İstifa eden İl başkanı, Yüksel Büyükakten’in “Milletvekilimiz Engin Özkoç’un Ankara’da başka Sakarya’da başka söylemler içerisine girmesi ve yaptığı yanlış siyaset sebebiyle yıllardır ilk kez ciddi manada ağırlığımızı koyacağımız Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sürecinde her geçen gün kan kaybediyoruz” açıklaması olunca 40 yılını hiç beklentisi olmadan Cumhuriyet Halk Partisine destek vermiş biri olarak yazmak ve sorgulamak hakkını kendimde görüyorum.

Yerelde başka konuşmakla, Ankara’da direksiyonda olmak arasında sanırım bu kadar da fark olmamalıdır diye düşünüyorum.

Yıllardır siyasetin içinde olan birisi olduğunuz için size soruyorum?

Dağ, bayır, yağmur, çamur, yaz, kış demeden; Cumhuriyet Halk Parti için 7-24 koşan, partimizin oylarını artırmak için yılmadan koşturan, Sakarya’da CHP oyunu yükselsin diye en ücra köylerine ulaşıp emek vermiş birine destek olmayıp, CHP’li yöneticilerin bile adını sanını duymadığı, CHP binasına sadece 3 sefer gelmiş, CHP’ye hiçbir boyutta destek olmamış sadece ekonomik gücü  var diye bir diye bir adaya Ankara’da açık destek vermenizi doğrusu etik bulmuyorum.

Aynı oyunun Adapazarı Belediyesi içinde geçerli olduğu duyumları beni bir o kadar üzüyor.

Adapazarı Belediye Başkanlığı için müracaat etmiş iki aday adayı varken 3.cü bir adaydan söz edilmesini de etik bulmuyorum.

2 yıl sonra Genel seçimler var. Milletvekili olarak halkın karşına çıkacaksız. Makam ve mevkiler gelip geçicidir.

Tarihte ve günümüz siyaset de yıkılmaz dediğimiz kişilerin şimdi esamesi bile okunmuyor.

Ben isterdim ki 2015 seçimleri günü, bu gün yapılan ayak oyunlarının karşınıza çıkmamasını diliyorum.

Seçmen ve Cumhuriyet Halk Partiler bu gün CHP içinde yapılan ayak oyunlarının ve Belediyede alınacak başarısızlığın hesabını size sormasınlar.

Son olarak Milletvekili olarak sizi, sonra Sakarya Büyükşehir adayı Raşit Dünya’ya ve Adapazarı Belediye Başkan adayı olarak açıklanması düşünülen Ümit Usal’ı tebrik ediyorum ve kutluyorum./Hikmet Metin Çavdar’

Hikmet Metin Çavdar  Kimdir?

Kendi sözlerinden Hikmet Metin Çavdar: “1952 yılında Bursa’da doğdum, Uzun süre yöneticilik ve Sendika. Başkanlığı yaptım. Politika Gazetesinde yazılarım ve Bir çok Dergilerde siyasi içerikli yazılar yazdım. Daha sonra;Bayındırlık Bakanlıgı Yapı_İşlerinde göreve başladım. Mütehatlik yaptımsonra emekli oldum. 1999 Depreminde rahatsızlık gecirdim ve felç oldum. 10 yıl gibi süren,büyük bir sabırla ,Bu hastalıkla mücadele ettim. Bununiçindebilgisayar; Benim beynim,elim,kolum oldu. Yazamıyor,yürüyemiyor,elim tutmuyordu.Yazdıklarımda yanlış yazıyordum. Okumayı yazmayı bana yeniden ögretiyordu.Şiir ve kısa öykü ve deneme yazıları yazmaya başladım.Tüm zamanımı,Okuyarak Şiir yazarak ve okuyarak dinleniyorum.Yani bilgisayarım ve ben ayrılmaz ikili olduk. Bizler;Sevgiye aç bir toplumuz. İlgi, sevgi görmeyi herkes gibi bende istiyordum. Sevgi, mucizevi bir kelimedir.Bunun içinde Şiirlerimin temasını, insanların acıları, hüzünleri, küçük de olsa mutluluk kırıntıları oluşturmasını. Aşk ve sevgi temalarını konu alan şiirlerimin yanı sıra bireyi ve toplumu ilgilendiren sosyal içerikli deneme-öykü-şiir tarzında yazmış olduğum yazılarıma da yer verdim. Öykü,Şiir tarzında yazmış olduğum şiirlerimde, bireyi merkez alarak, yanlışlıkları, çarpıklıkları sorguladım. Müzik dinlemeyi çok sevdiğim içinde. Şiir ve müzik içerikli formatı olan,birkaç İnternet radyosunda amatörce yöneticilik ve sunuculuk yaptım.

 

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ