logo

reklam

Demokrat Parti’den Cumhuriyet mesajı

  DIGITAL CAMERA

Ün: “Şekil olsun diye Cumhuriyetçi değiliz”

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Muharrem Ün, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Ün, mesajında “Demokrat Parti diğerleri gibi şekil olsun diye Cumhuriyetçi değildir” dedi.

DIGITAL CAMERA

İl Başkanı Ün’ün yayınladığı mesaj aynen şöyle:

“Cumhuriyet, Demokrat Parti’ye yakışan bir rejim ve halkın kendi kendini yönettiği, partimizin önemsediği, kafasında oturttuğu bir sistemdir. İlk defa 1946’da Demokrat Parti ile rejime yakışacak şekilde bir mücadele başlamış, rahmetli Menderes, Fatin Rüştü Zorlu, Celal Bayar, Hasan Polatkan ve Refik Koraltan, rejime yakışacak şekilde mücadeleye öncülük etmiştir. Bu ekolü Adalet Parti aynı ölçüde devam ettirdi, ANAP ve Doğruyol Partisi savundu, şimdi de Demokrat Parti törenleri önemsiyor, bunu da şekil olsun diye yapmıyor.”

DIGITAL CAMERA

“ŞAİBEMİZ YOK”

Demokrat Parti’nin bugüne dek hiçbir şaibeye karışmadığının altını çizen İl Başkanı Ün mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Özal’ın mücadele ettiği ve Sayın Demirel’in de dediği gibi siyasi partiler içinde doğruluğu sınanmış, sicili tespit edilmiş bir ekolün partisiyiz. Geçmişimizde hiçbir şaibe bulamazsınız. Bizi aşağılamak için “tabela partisisiniz” diyenlere şunu söylüyoruz, nasıl ki bahsi geçen ekip zamanında Adalet Partisi’ni, sonra da Anavatan Partisini iktidara getirdiyse, biz de Demokrat Parti olarak aynı ekolü devam ettirecek ve iktidara geleceğiz. Başlatılan mücadeleyi devam ettireceğiz, bunu da hem Sakarya, hem de Türkiye halkı görecek. Kimse bizim seçmenimizi aşağılayamaz, zelzele bitmiştir, partinin toparlanma devri başlamıştır.”

 

Share
890 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ