logo

reklam

Deprem sürüyor AKP’den istifa etti

AKP MYK’nın kesin ihraç istemiyle disipline sevk ettiği AKP İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Kalkan, “Ben bu partiye askeri müdahale döneminde girdim. Sn.Erdoğan’dan önce tavır koydum. Siyasi partiler demokratik rejimin vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi partiler kimsenin babasının çiftliği değildir. Hele Sn Tayyip Erdoğan’ın değil, onlar milyonlarca insanın yarattığı sosyal varlıklardır. Hükümet ve iktidar ve  parti disiplini yolsuzlukları, hırsızlıkları, soygunu engellemek için vardır. Bu iş burada bitmez. Yüce Halkımız her şeyi görüyor. Hakem Halkımız olsun. Kurtuluş savaşı yapan bu Halk bunu da çözer. Kalkınma Partisinden istifa ediyorum.Biliniz ki Dünya dönüyor Halkımızda aptal değil, yolunuz kapalıdır” ifadelerini kullandı.


Kalkan’ın istifasını duyururken partisinin adındanki ‘Adalet’i atıp sadece ‘Kalkınma Partisi’ yazması da dikkatlerden kaçmadı.

Günaydın Türkiye.Temiz ve açık toplum mücadelemiz devam edecek. Daha kararlı ve daha örgütlü bir biçimde.

Milletvekiline  tehdit  mesajları gelmeye  başladı

*Bazı tetikçilerin dikkatine;Allah’tan başka kimseden korkmam. Ağa babanızdan asla. Tenkit ederken sınırları aşmayın.Gereğini yaparım.

*iş kolaylaştı.Demek izmirdesin?

*gerçekten seni bulacağım.

AKP’li vekilden Gül’e flaş çağrı!

AKP Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, Cumhurbaşkanı Gül’e ‘krize müdahale et’ çağrısında bulundu.
AKP Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, ortada hükümet-cemaat çekişmesini aşan bir durum olduğunu belirterek, “Bu bir devlet ve demokrasi krizi. Çıkış yolu, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün anayasal yetkileri çerçevesinde bu krize müdahale etmesidir” dedi.
Özdalga, herkesin kişisel hesaplarını ve özel durumunu bir tarafa bırakıp, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e destek olması gerektiği düşüncesini aktardı.

Haluk Özdalga, yaptığı yazılı açıklamada, “Mevcut gidiş devam ettiği sürece bu krizin son bulması mümkün görünmüyor. Bu gidiş, Türkiye’nin büyük zararlara uğramasına neden olabilir. Çıkış yolu, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün anayasal yetkileri çerçevesinde bu krize müdahale etmesidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu gidişe ‘dur’ denilmesini diliyorum. Herkesin kişisel hesaplarını ve özel durumunu bir tarafa bırakıp, Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

AKP’de üç vekil ihraç için disiplin kuruluna sevkedildi

AKP MYK’sında ilk bilgilere göre AKP’den 3 vekil disipline sevk edildi.
AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik yaptığı yazılı açıklamada İzmir Milletvekilleri Ertuğrul Günay, Erdal Kalkan ve Ankara milletvekili Haluk Özdalga’nın ‘kesin ihracı’ için Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini bildirdi.

Disipline giden vekillerden ilk tepkiler

Çelik, bu gece geç saatlerde toplanan AKP MYK’sından çıkan karara göre gerekçeyi şöyle açıkladı; “Son zamanlarda parti disiplinine ve politikalarına temel ilkelerimize ve hükümet icraatlarına aykırı, partimize ve hükümetimize tahkir ve tezyif edici sözlü ve yazılı beyanlarından dolayı, tedbirli olarak kesin ihraç edilmeleri talebiyle Müşterek Disiplin Kurulu’na sevk edilmelerine MYK’mız tarafından karar verilmiştir.”

 

Share
495 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ