logo

reklam

Eğitim Çıtamızı Yükselteceğiz

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Başkanı Murat Mengen ve sendika üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Tüm aktörlerimizle işbirliği içerisinde çalışarak şehrimiz eğitim çıtasını çok daha üst seviyelere çıkaracağız. Vali Mustafa Büyük Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi bu anlayışımızın bina edilmiş halidir. Desteklerimiz ve yeni eğitim projelerimiz de devam edecek” dedi.

 SBB_7503

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Sakarya Şubesi Başkanı Murat Mengen ve sendika yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı. Gerçekleştirilen görüşmede sendika çalışmaları ile ilgili Başkan Toçoğlu’na bilgiler veren Mengen, olağanüstü kongre sonrasında yeni, güçlü ve disiplinli bir yönetim oluşturduklarını söyledi. Sakarya’da eğitim göstergelerini daha üst seviyelere çekmek için çalışmaya devam edeceklerini de kaydeden Mengen, Eğitim-Bir-Sen’e verdikleri destekler için Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti.

 SBB_7500

Eğitimde Önemli Projeler

Sakarya’da eğitimde sendikal hareketler ve çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Eğitimci olmam vesilesiyle şehrimiz eğitim geleceğine dair gelişmeleri dikkatle takip ediyorum. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak eğitim gibi önemi tartışılamayacak bir konuda sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Eğitim destekleri, okullarımıza dönük yardımlar ve tecrübe paylaşımı gibi konularda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve sendikalarımızla sürekli görüş alışverişindeyiz. Bugüne kadar önemli projelere beraberce imza attık” diye konuştu.

 

Yenilikçi Bir Eğitim Anlayışı

Toçoğlu, “Milletvekillerimiz, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz, Milli Eğitim İl Müdürlüğümüz ve diğer aktörlerimizle işbirliği içerisinde çalışarak şehrimiz eğitim çıtasını çok daha üst seviyelere çıkaracağız. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak önemli adımlar da attık. Şehir merkezinde 32 derslik bir İmam Hatip Lisesi inşa ettik. Özgün mimarisi ve sahip olduğu imkanlarla öğrencilerimize yenilikçi bir eğitim perspektifi sunan okulumuzda eğitim öğretim devam ediyor.  İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde şehrimizi yeni eğitim hizmetleri ile buluşturmaya da devam edeceğiz” dedi. Gerçekleştirilen ziyaretin sonunda Eğitim–Bir–Sen Sakarya Şubesi Başkanı Mengen Başkan Toçoğlu’na teşekkür ederek hediye takdim etti.

 

Share
692 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ