logo

reklam

Eğitim Sen “Kadın Cinayetlerine Yeter Artık”

Eğitim Sen Sakarya Şubesi Kadın Sekreteri Kezban Halefoğlu “AKP hükumeti döneminde son 5 yılda öldürülen ‪kadın sayısı Bin 134’ü aştı” dedi. Kezban Halefoğlu Şöyle konuştu.

sevd

Bunlardan biri olan Mersin’de Çağ Üniversitsi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Özgecan Aslan’ın Mersin’de Alman Mezarlığı’na yakın bir mesafede yakılmış bedenine ulaşıldı. minibüs sürücüsü 26 yaşındaki Suphi Altındöken ve yanında bulunan Fatih Gökçe’nin şüpheli görülmesinin ardından yapılan takibin ardından Suphi Altındöken ve Fatih Gökçe Özgecan Arslanı öldürdüklerini ve yaktıklarını itiraf ettiler.

Yıllardır AKP’nin yeni toplum yaratma politikası kadınlara daha fazla taciz, tecavüz ve ölüm olarak geri dönüyor. Bu bağlamda yaşanan bu cinayet birkaç kendi bilmez caninin yaptığı suç olarak görülemez. Bu cinayetler tamamen politiktir. Bütün bunların arkasında AKP’nin yarattığı zihniyet görülmeden yapılacak mücadele hem eksik kalacak hem de hükümetin politikalarını aklayacaktır.

Her gün üç kadının öldürüldüğü, onlarcasının tacize, tecavüze ve şiddete bu sistemde sadece nefes almak için bile mücadele etmek zorundayız. Kadın olarak kendi kimliğimizle yaşamak bu kadar zorken; sadece kendi çıkarlarımızı değil bütün kadınların ortak isyanını büyütmeye uğraşıyoruz.

İktidar için değişmeyen ve sabit olan tek şey kendi iktidarını korumaksa; biz kadınların vazgeçemeyeceği şey barış, özgürlük, eşitlik ve adalet mücadelesidir.

Biz Eğitim Senli kadınlar olarak Kadın cinayetlerine karşı mücadelemizin aynı zamanda özgür ve demokratik bir toplum yaratma çabalarımızla ortaklaştırarak sürdürülmesi gerektiğinin bilincindeyiz ve bu yolda yılmadan mücadele edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.

Share
670 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ