logo

reklam

Engelliler için çuval çuval mavi kapak topladılar

çocuklar kapak

Sakarya’da biri 72 yaşında yaşlı bir adam, diğeri orta yaşlı iki vatandaş ve iki ilkokul öğrencileri engellilere yardım için çuval çuval mavi kapak toplayarak herkese örnek oldular.

Sakarya Engelliler Yardımlaşma Derneği tarafından sık sık yapılan çağrılara duyarsız kalmayan 72 yaşındaki Ekrem Üşenmez, kendi imkanlarıyla 4 çuval mavi kapak toplayarak gençlere taş çıkartırken, Tekin Sarı adlı bir diğer vatandaş da mahalle sakinlerinin de desteğiyle topladığı 14 çuval mavi kapağı derneğe teslim ederek herkese örnek oldu.

şehit mustafa özen kapak

72’LİK EKREM DEDE GENÇLERE TAŞ ÇIKARTTI          

Patates Hali Beyaz Sokak’ta ikamet eden 72 yaşındaki Ekrem Üşenmez, bir süredir kendi imkanlarıyla 4 çuval kapak topladı. Ekrem Dede, topladığı mavi kapakları Sakarya Engelliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Dik’e teslim etti.

Kapakları Ekrem dededen teslim alan dernek başkanı Bülent Dik, “Değerli büyüğümüz Ekrem dedeye bu duyarlılığından ötürü engelliler adına teşekkür ediyorum. Ekrem dedemiz hem gençlere, hem diğer vatandaşlarımıza örnek oldu. Kendisine minnettarız, Allah ömrüne ömür katsın” dedi.

genç adam kapak

MAHALLELİNİN DESTEĞİYLE 14 ÇUVAL MAVİ KAPAK

Yahyalar Mahallesi civarı Teşvikiye Camii yakınında oturan Tekin Sarı isimli bir diğer duyarlı vatandaş da, hem kendi, hem de mahalle sakinlerinin imkanlarıyla, engelliler için toplam 14 çuval mavi kapak topladı.

Toplanan kapakları dernek başkanı Bülent Dik’e bir kamyonetle teslim eden Tekin Sarı, engellilere yaptığı yardımla herkesin takdirini topladı.

cengiz topel kapak (1)

İKİ OKULDAN DA DESTEK

Öte yandan iki ilkokulun öğrencileri de engelliler derneği tarafından yapılan çağrılara duyarsız kalmadı. Cengiz Topel İlkokulu ve Şehit Mustafa Özen İlkokulu öğrencileri çuval dolusu mavi kapakları dernek başkanı Bülent Dik’e teslim ederken, başkan Dik, Cengiz Topel İlkOkulu müdürü Rafet Zadli ve Şehit Mustafa Özen İlkokulu müdürü İbrahim Akdeniz ve her iki okul öğrencilerine teşekkür etti.

Sakarya Engelliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Dik, tüm vatandaşları, mavi kapak toplayıp kendilerine teslim etmeye ve engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye alımına destekte bulunmaya çağırdı.

Haber Hülya Sürücü

Share
1931 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ