logo

reklam
17 Temmuz 2015

ENGİN ÖZKOÇ DSİ, FINDIKLIĞIN KESİMİNİ HASAT SONUNA BIRAKTI

DSİ Genel Müdürlüğü, Sakarya’nın Kocaali ilçesine bağlı Kestanepınarı Köyü’nde istimlak ettiği fındıklık alanın kesimini, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un girişimiyle hasat sonuna erteledi.

Melen Barajı projesi kapsamında istimlak edilen fındıklık alanda bu hafta başında başlatılacak  kesim için köylüler, Pazar günü gece yarısı Özkoç’u aradı.
Bir umut Özkoç’a ulaşan ve dertlerini anlatan köylüler, kesimin sadece 1 ay ertelenmesini istedi. Büyükşehir Yasasıyla belediyeye devredilen yaklaşık 20 dönümlük ortak alandan, 10 ton fındık hasatı bekleyen köylüler, gelirin köyde cami yapımına kullanılacağını söyledi.
 00
Özkoç, gece yarısından itibaren Bakanlık yöneticileri ve DSİ yetkilileriyle görüştü, kesimin hasat sonuna bırakılacağı sözünü aldı.Elde edilen sonuçtan mutluluk duyan Özkoç, şöyle konuştu:
“Burası yaklaşık 20 dönümlük bir alan, 10 ton fındık hasatı bekleniyor. Gözden kaçacak, “aman olsun” denilebilecek bir durum yok. Köylü zaten istimlaka itiraz etmiyor. Sadece ‘üzerindeki fındığı alalım, öyle kesin’ diyor. Son derece haklılar. 1 aylık bekleme, bir ziyanı önleyecek. Ayrıca DSİ’nin de bir zararı olmayacak. Yanlış bir uygulamadan döndüğümüz için çok mutluyum. Umarım hasat iyi olur, elde edilen gelir de köylünün planladığı gibi hayırlı bir amaçla kullanılır.”

 

Share
484 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ