logo

reklam

Erenler Belediyesi her yönüyle güçlendi…

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, seçim çalışmaları kapsamında Ekinli Mahallesinde iki ayrı mekanda kalabalık vatandaş topluluğuyla bir araya geldi.

Özellikle gençlerin katılımının yoğun olduğu kahvehane toplantısında 2004 yılında Erenler İlçesinde 840 hektar alanda 8 Mahalleye hizmet götürdüklerini belirten Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, bu alanın14 kat artarak 13 bin 400 hektarla 27 Mahalleye çıktığını belirtti. 30 Martta orköy’lerin de mahalle statüsüne geçmesiyle hizmet götürdüğümüz mahalle sayısı 33 olacak” dedi..

140204114 140204115

Hizmet Kalitemiz Artacak

 Orköy statüsündeki köyler orman köyü hakları içerisinde kalma şartıyla yarı mahalle statüsüne geçtiğini belirten Başkan Öztürk “Sizler bu zamana kadar yasa gereği Erenler İlçesi için oy vermiyordunuz. Bu nedenle sistem gereği Erenler Belediyesi ödenek alamıyordu. Bu zamana kadar hizmet alanımız içinde olmamanıza rağmen Muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda yol ve benzeri çalışmaları yaptık. Tabi ki eksilerimiz ve yapamadıklarımız vardır. Bunların nedeni yasal ve hukuki sebeplerdir. Umuyorum bizler, önümüzdeki bu beş yıl içinde, belediyenin belediyeciliğin sizlere nasıl yansıyacağını göstereceğiz” dedi.

140204116 140204117

O Günlerden Bu Günlere Geldik

Vatandaşların bölgeye park  yapılması talepleri üzerine çocuk parkı yapımının Belediye için sorun olmadığını tüm mahallelerimize fitness ve oyun parkı yapıldığını  belirten Başkan Öztürk “2004 yılında 9 olan çocuk parkı sayımız bugün 153 oldu” dedi Başkan Öztürk “ O günlerden bu günlere geldik. 2004-2014 yıllarında gerek kamuya, gerek personele, gerekse özle şahıslara bir tek kuruş borcumuz yok. Erenler Belediyesi Sakarya’nın en güçlü Belediyelerinden biri. Her yönüyle güçlendik. 10 yıllık süreçte işimiz hizmet, gücümüz millet oldu. Sadece bu sene attığımız asfaltın bedeli 6.5 milyon TL. Dolayısıyla iyi gidiyoruz, daha iyi olacağız. Bizler buraya projelerimiz ile yeniden geleceğiz. Sizlerinde taleplerinizi alacağız. Ekinlide Erenlerde sizlerin neler görmek istediğinizi öğreneceğiz” ifadesini kullandı.

Hizmet Sevdasıyla geçen 10 Yıl

Vatandaşlara daha iyi hizmet için yeni belediye binamızı yaptık. Eski Belediye binasını tadilatın ardından yıllık 518 kurs ve 12 bin 500 kursiyer kapasitesine ulaşan, Türkiye’nin en başarılı bilgievi haline getirdiklerine dikkati çeken Başkan Öztürk, “Kültür merkezimiz bünyesinde tiyatro, konferans ve düğün salonlarını hizmetlerinize sunduk. Burada saymakla bitmeyecek birçok ilkin altına imza attık. Hizmet sevdasıyla 10 yıldır hiçbir ayrım yapmadan tüm mahallelerimizde sizlerin yararına olacak çalışmaların altına imza attık” şeklinde konuştu.

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ