logo

reklam

Erenler Belediyesi Kar Timi göreve hazır

BLD_0680

 Erenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı oluşturulan kar timi hava tahmin raporlarında beklenen kar yağışı uyarısının gelmesi üzerine kritik noktalarda nöbet yerlerini aldı. BLD_0671  

2013 yılının sonuna doğru ilk karın yağmasıyla birlikte Erenler Belediyesi Kar Timi ekip ve iş makineleri, Erenler merkez ve köy yollarında oluşabilecek tehlikelere karşı hazırlıklarını gerçekleştirdi. Meteorolojinin uyarıları doğrultusunda hazır bekleyen Erenler Belediyesi nöbetçi ekipleri yolların açık kalması, ulaşımın aksamaması için gece ve gündüz karla mücadele edecek. Geçtiğimiz yıllarda bu konuda örnek bir çalışma sergileyen Erenler Belediyesi karla mücadele ekipleri erken müdahale ile başladıkları çalışmalar sayesinde gerek ilçe merkezi gerekse yüksek kesimlerde trafik akışında hiçbir sorun yaşanmamıştı.

BLD_0683

 Oluşturulan timlerde kaldırım kazıma, yol temizleme ve tuzlama grubu olarak hazır bekleyen ekipler, vatandaşların güvenlikleri açısından  kaldırımlarda ve  yollarda gelebilecek sakatlıklara karşı tedbirlerini aldı. Tuz yüklü kamyonlar, iş makineleri ve hazır olarak bekletilen ekipler, vatandaşların mağdur olmaması için kar yağışı boyunca gece ve gündüz; üç adet kamyon, bir adet tuzlama aracı, iki adet hidromek kepçe, bir adet greyder ve 100 ton tuz ve personelleri ile birlikle 7/24 hazır bekliyor.

BLD_0665

Share
706 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ