logo

reklam
05 Kasım 2014

Erenler Belediyesinden Aşure ikramı

Erenler Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayı sebebi ile vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Erenler Belediyesi tarafından hazırlanan 5 bin kişilik aşure, Yunus Emre Meydanında vatandaşlara ikram edildi. Aşure dağıtım programına katılan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, yapılan ikramın vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandığını belirtti. Bizzat aşure ikramında bulunan Öztük, vatandaşların Muharrem ayını kutlayarak onlarla sohbet etti.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte vatandaşlara aşure dağıtan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk aşurenin geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğunu belirterek, “aşure günü nedeniyle  bir arada bulunduğumuz tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum. Muharrem ayının  dostluk ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmesini, birlik ve beraberliğimizi arttırmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Başta Erenlerliler olmak üzere tüm Ülkemizin ve İslam aleminin mübarek Muharrem ayının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Erenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı, AK Parti Erenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Soytürk ve yönetim kurulunun da hazır bulunduğu etkinlikte AK Partili kadınlar aşure kazanlarının başına geçerek vatandaşlara aşure ikram ettiler.DSC_1609 DSC_1575 DSC_1579

Share
642 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ