logo

reklam

Erenler Yerel Kültür Derneği Başkanı Sabri Bölükbaş oldu.

140106104

Erenler Yerel Kültür Derneği, Sakarya’nın tanınmış işadamları ve siyasetçilerinin katılımıyla 1. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Erenler Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen Erenler Yerel Kültür Derneği 1. Olağan Kongresine; Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Özgür Aygün ve yönetim kurulu üyeleri, Rizeliler Dernek Başkanı Hasan Dişli, Geyveliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bülent Kaya, İnegöl Manavları Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Erdoğan Kızmaz, Erenler Kızılay Derneği Başkanı İsmail Ergül, Sakaryaspor eski Başkanlarından Vedat Yaşlıca, Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri yoğun katılım gösterdi.

140106101  140106104

Divan Başkanı Cevdet Koç

Divan Başkanı Cevdet Koç yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi.  “Yerel Kültür ve değerlerin hâkim olduğu ve yaşadığı yerlerde insanların çok daha samimi sıcak ve geçmişten geleceğe bir köprü kurduğunu, bu tür yerleşik düzen olan yerlerde insanların huzur ve asayiş olarak çok daha huzurlu bir ortamda yaşadığını görüyoruz. Bu da buradaki insanların yerleşkelerini ve bulundukları ortamları sahiplenmekle alakalı örf ve adetlerine kültürlerine sahip çıkarak atalarından dedelerinden aldıkları örf ve adetleri yaşatarak kendisinden sonraki nesillere aktarmayla olduğunu görüyoruz. Yapılmak istenen, Yerel Kültür Derneğimizin de yapmaya gayret ettiği ve üstlendiği misyonda işte böyle bir misyon” dedi.

140106102 140106104

Kurucu Dernek Başkanı

Kurucu Dernek Başkanı Mahmut Koç; “ Yıllar önce Sakarya Yerel Kültür Derneği olarak kurulan ve geçen yıl alınan kararla ilçeler bazında da kurulmasına karar verildi. BU çerçevede Erenler Yerel Kültür Derneğinin kurulması için  için bizlere görev verildi. Kuruluş görevini biz yerine getirdik. Sayın Belediye Başkanımız Cavit Öztürk’e yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Erenlerlilik bilincini geliştirmek derneğimizin birinci amacı. Erenlerin gelişmesine katkı sağlayacak tüm unsurları destekleyecek, yerel unsurların tümünü kucaklayacak.

140106106 140106101

1.Olağan Kongremiz Hayırlı Olsun

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk konuşmasında; “Yerel Kültür Derneğinin kurulması Sakarya’lılık bilinci ile başlayan bir çalışmaydı bu gün ise Erenlerlilik bilincini yerleştirme adına ilçe bazında Erenlerde yapılan çalışmanın ilk adımındayız. Erenler bilincini yerleştirmek adına bu çalışmayı başlatmış bulunmaktayız. 1. Olağan Kongremizin hayırlı olması temennisi ile hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

140106103 140106104 

Yerel Kültür Derneği Başkanı olan Sabri Bölükbaş’tan Öztürk’e teşekkür

Erenler Yerel Kültür Derneği Başkanı olan Sabri Bölükbaş yaptığı konuşmada “Yerel kültür Derneği’nin kuruluşunda bizlere öncülük etmiş olan değerli Mahmut Koç kardeşimiz ve sizlere katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Derneğimizin oluşumunda emeği geçen ve Derneğimizin her türlü sıkıntı ve problemlerini çözmede bizlerden desteklerini esirgemeyen her daim bizlerin yanında olan başta Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

140106105 140106101

Program sonunda gelen misafirlere keşkek ikram edildi.

 

Share
621 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ