logo

reklam
16 Mart 2015

“Erenlerde Uyuşturucu ile mücadele seferberliği”

Erenler Belediyesi, “Madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele” konusunda tüm imkanları ile seferber olmaya devam ediyor.

_BLD8753

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sürdürülen Madde Bağımlılığının önlenmesi, bağımlıların kurtarılması ve rehabilitasyonuna yönelik çalışmalar hakkında açıklamalar yapan yetkililer, yaklaşık iki yıldır sürdürülen uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile ilgili mücadelede önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini söyledi. Madde bağımlıları ile ilgili kişisel çalışmaların gizlilik içerisinde yürütüldüğünü belirten yetkililer, Erenler Belediyesi ve paydaş kurumlar ile periyodik olarak madde bağımlılığı seminerleri düzenlediklerini, ilçe genelinde madde bağımlıları ile birebir görüşmeler yapılarak tedavilerinin sağlandığını ve akabinde işsiz olanlara firma ve fabrikalarda uygun şartları taşıyanlara iş imkanı sunulduğunu belirtti. Açıklamada, çalışmalarımızda Genel Sağlık Sigortası ile ilgili vatandaşlarımızın bilinçli olmamasından kaynaklanan sorunlarla karşılaşılmaktadır. Karşılaşılan bu sorunlar ise Müdürlüğümüz bünyesindeki ekiplerimiz tarafından bireysel olarak çözüme kavuşturulmaktadır” şeklinde ifade edildi.

“Bu konuda kararlılığımız var”

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, madde bağımlılığının toplum için büyük bir felaket olduğunu belirterek, bütün dünyanın gündeminde olmasına rağmen bu felakete yakalanan çok sayıda insan olduğunu dile getirdi. Erenler Belediyesi olarak bu sıkıntıya düşenlere yönelik güzel çalışmalar yapıldığını vurgulayan Başkan Öztürk, “Bizim de Belediye olarak paydaş kurumların katkıları ile mesleki eğitim kursları düzenlemek, geleceklerini planlayacak imkanları sağlamak ve madde bağımlılığından kurtarılmaları için ne yapılması gerekiyorsa bunun fiziki şartlarını oluşturma konusunda kararlılığımız var” dedi.

“Aile ve Topluma Görevler Düşmekte”

Bu konuda sadece kurumların değil herkesin sorumluluğu olduğunu kaydeden Başkan Öztürk, “Madde bağımlılığı konusunda herkesin duyarlı olması gerekmekte. Başta ailelerin olmak üzere toplumun üzerlerine düşen görevleri yerine getirmesini temenni ediyoruz. Uyuşturucu alkol ve sigara konusunda ailelere büyük görevler düşmekte. Bu illetlere karşı arkadaş ortamı da çok önemli bir tehlike arz ediyor. O yüzden çocuklarımızın kimler ile arkadaşlık kurduklarına dikkat etmeliyiz. Birilerinin çocuklarımızı sahte ikna yöntemleri ile çeşitli şekillerde kandırarak bu zehirlere bulaştırıp, kendi köleleri haline getirmesine izin vermemeliyiz” dedi

Share
301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ