logo

reklam

Esentepe İçmesuyu Projesi Hayırlı Olsun

13 mahallenin su yetmezliği sorununa kesin çözüm

Şehrin yüksek kesimlerindeki 13 mahalleyi ilgilendiren Esentepe İçmesuyu Projesi’nde çalışmaların başladığını açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Yaklaşık 2,5 Milyon TL’lik yatırımla Esentepe, Aşağıdereköy, Çubuklu, Dağyoncalı, Yukarıdereköy, Kazımpaşa, Selahiye, Kuruçeşme, Mahmudiye, Yeşilköy, Beşevler, Meşeli ve Kızılcıklı Mahallelerine sağlıklı içmesuyu kesintisiz bir şekilde ulaşacak” dedi.

 SASKÄ° Genel Müdürü Rüstem KeleÅŸ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Serdivan ilçesindeki 13 mahallenin su yetmezliği sorununa kesin çözüm getirecek Esentepe İçmesuyu Projesi’nde çalışmaların başladığını açıkladı. Rüstem Keleş, “SASKİ olarak tüm hemşerilerime sağlıklı içmesuyunu kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız yeni bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık 2,5 Milyon TL’lik yatırımımızla inşallah Serdivan ilçemizin yüksek kesimlerindeki 13 mahallesinin su yetmezliği sorununa kesin çözüm getirmiş olacağız” diye konuştu.

IMG_4592

 10,5 Kilometrelik Yeni Hat

Çalışmalar kapsamında 10,5 kilometrelik içmesuyu isale hattı inşa edileceğini de açıklamalarına ekleyen SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “İçmesuyunu isale etmek amacıyla Kampüs’te başlattığımız terfi merkezi çalışmaları devam ediyor. İnşallah kısa süre içerisinde de 10,5 kilometrelik içmesuyu hattımızda çalışmalar başlayacak. Bu proje ile Esentepe, Aşağıdereköy, Çubuklu, Dağyoncalı, Yukarıdereköy, Kazımpaşa, Selahiye, Kuruçeşme, Mahmudiye, Yeşilköy, Beşevler, Meşeli ve Kızılcıklı Mahalleleri, Hızırilyas Su Yönetim Merkezi’nde arıtılan birinci sınıf içmesuyuna kesintisiz bir şekilde ulaşacak. Şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Share
584 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ