logo

reklam

Fındıkçılara avans geliyor

FISKOBIRLIK (3)

Fiskobirlik Genel Başkanı Lütfü Bayraktar, 2014 yılında, fındık dönemi öncesinde Ocak ve Haziran ayları arasında tüm Fındık çiftçisine avans verileceğini söyledi.

FISKOBIRLIK (2)

Sakarya’dan ziyaret

Fiskobirlik Genel Başkanı Lütfü Bayraktar, Giresun’daki Genel Merkezi’nde Sakarya’dan kendisini ziyarete gelen Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, Ak Parti İl Genel eski Meclis Üyesi Tacettin Öztürk ile Taka Gazetesi Sakarya Bölge Temsilcisi ve Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi Muhabiri Levent Candan’ı ağırladı. Misafirleri aracığıyla fındık çiftçisine müjde veren Fiskobirlik Genel Başkanı Lütfü Bayraktar; 2014 yılında, fındık hasatı dönemi öncesinde Ocak ve Haziran ayları arasında tüm fındık çiftçisine, dönüm ve fındığına  göre avans vereceklerini söyledi.

FISKOBIRLIK (1)

Fiskobirlik’e Kocaali’den 400 ton fındık geldi

Fiskobirlik’in 50 kooperatifte fındık alımı gerçekleştirdiğini ifade eden Lütfü Bayraktar, bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 2 bin ton fındık geldiğini açıklayarak, bunun 400 tonunun ise Sakarya’nın Kocaali ilçesine ait olduğunu söyledi. Fındık’ın randımansız alındığını hatırlatan Bayraktar, fındık alımına devam ettiklerini ve Fiskobirlik’e bu yıl 30 bin ton daha fındık lazım olduğunu dile getirdi.  Fiskobirlik’in üretimini kendi içinde entegre tesisi gerçekleştirdiğini ifade eden Bayraktar, “Bu yıl kendimiz için çalışıyoruz. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi, özellikle Kocaali ilçemizde gece gündüz fındık alımı gerçekleştirilmektedir.

Share
813 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ