logo

reklam

GENÇ: “Çanakkale ezeli Türk

Kahramanlığının sembolik ifadesidir”

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç; 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101’inci yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101’inci yıldönümünde, vatanımızı korumak için cesurca savaşarak bu uğurda hayatını veren şehitlerimizi minnet ve rahmetle andığını ifade den MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç, şunları söyledi: “Çanakkale Zaferi; Avrupa’nın ‘hasta adam’ diye tanımladığı Osmanlı Devleti’nin uzun bir aradan sonra kazandığı ilk büyük zaferdir. Hiç kimse Türklere küçük bir şans tanımıyorken, Türk ordusu mucizevî bir şekilde düşman gücünü püskürtmüştür. İstanbul bu sayede muhtemel bir işgalden kurtulmuştur. Çanakkale Zaferi, lidersiz, örgütsüz ve moralsiz bir milletin, haritadan silinmesini engelleyerek başını dik tutmasını başardı. Bu itibarla 18 Mart, sadece şanlı bir zaferin değil, ezelî Türk kahramanlığının sembolik bir ifadesidi.”

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet GENÇ (2)

GENÇ: “Teröre karşı tek vücut ve tek ses olacağız”
Ülkemizde gerçekleştirilen saldırılara da değinen MÜSİAD Başkanı Genç: “Haince yapılan saldırı ile Türkiye yeniden kalbinden vuruldu. Ülkemizin birlik, beraberlik ve huzurunu bozmaya çalışan mihraklar bilmelidir ki; biz milletine bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan ecdadın torunlarıyız. Yapılan her terör eyleminde biz daha çok birbirimize kenetlenmekteyiz. Bu hain saldırılara karşı dayanışma halindeyiz ve her zaman sağduyuluyuz. Ülkemizdeki istikrarın bozulması için çaba gösterenlerin eylemleri asla amacına ulaşamayacaktır. Biz geçmişte olduğu gibi bugün de hep birlikte düşmana-teröre karşı tek vücut ve tek yürek olarak duracağız” dedi.

“Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyoruz”
Başkan Genç mesajını “Biz atalarımızdan aldığımız aynı şuur ve inançla, emanetlerini daha ileriye taşıma gayretindeyiz. Bizi millet yapan bütün değerlerimizi daima canlı tutmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz. Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünde, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun ifadeleriyle sonlandırdı.

Share
530 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ