logo

reklam

Genç Parti’den MHP’ye büyük destek

Sakarya’da önemli bir seçmen kitlesi olan Genç Parti, Genel Başkanları Cem Uzan’ın talimatının ardından Sakarya’da MHP’yi desteklemek üzere çalışmalara başladı. MHP Sakarya Milletvekili Adayı Alirıza Acartürk ile görüşen Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Bal, ‘Sakarya’da sizinle birlikteyiz’ mesajını iletti.

676

“MHP’YE OY ATARDIM”

Sakarya’da büyük oy kaybı yaşaması beklenen AK Parti’ye bir şok da Genç Parti’den geldi. Genç Parti’nin Sakarya’da önemli bir seçmen kitlesine sahip Sakaryalı Genel Başkanı olan Cem Uzan, kişisel sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “Kamuoyuna duyuru: Bu seçimde Genç Parti’nin asıl desteği ise Milliyetçi Hareket Partisi’ne” dedi. Uzan, ‘Ben oy kullanabiliyor olsaydım MHP’ye oyunu kullanırdım.” Şeklinde ikinci bir mesaj atarken, daha sonraki mesajında ise önceki seçimde başka partilere giden emanet oylarını Sakarya gibi illerde MHP’ye istedi.

ACARTÜRK’E ZİYARET

Genç Parti Bölge Koordinatörü Ali Özkan, MHP Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk’ü ziyaret etti. Özkan, ‘Genç Parti yurt genelinde MHP’ye destek olmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Sayın Uzan’ın kişisel hesaplarında paylaştığı gibi Genç Parti olarak daha önceki seçimlerde başka partilere giden oylarımız bu seçimde MHP’de olacak.” Dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BAL ARADI

Ziyaret sırasında Genç Partili Ali Özkan’ı telefonla arayan Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Bal da, Milletvekili adayı Alirıza Acartürk ile görüşerek, Genç Parti teşkilatları olarak, Kocaeli, Sakarya gibi illerde emanet oyları geriye çağırdıklarını ve bütün teşkilatlarıyla MHP’ye oy vermek için çalıştıklarını iletti. Sakarya’da çok etkili bir seçmen kitlesine sahip olduklarını anlatan Bal, “sayın Genel Başkanımızın talimatıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah daha önceki seçimlerdeki emanet oylarımız, bu seçimde MHP’ye geçmiş olacak. Sakarya’da MHP’yi destekliyoruz” diye konuştu.

ACARTÜRK’E VEKİLLİK ÇOK YAKIŞACAK

Acartürk’ü ziyaret eden Adapazarı Belediyesi Eski Başkanı Erkal Etçioğlu da, “Sakarya’da her kesim ile diyalogları geçmişten günümüze kadar etkin olan ve Sakaryalıların meselelerini Ankara’da etkili bir şekilde dile getirip, çözüm arayacağına kefil olduğum Alirıza Acartürk’e, milletvekilliği çok yakışacak” diye konuştu.

2002 YILINDA 108 BİN OY

Genç Parti, Sakaryalı olan Lideri Cem Uzan ile 2002 yılında girdiği ilk seçimlerde Sakarya’da önemli oranda oy almış, AK Parti’nin 189 bin oy aldığı seçimde, 108 bin oy almayı başarmıştı. Genç Parti ülke genelinde yüzde 10 barajını geçemeyince, çıkarmaya hak kazandığı 2 milletvekilliği AK Parti’ye geçmişti. Uzan, Sakarya’da ilk seçimde yüzde 25 bandını görmüştü.

Share
505 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ