logo

reklam

GEYVE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 28 ZAM

Geyve Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Buna göre, belediye personeline 2014 yılı için yüzde 28 lik zam yapıldı.

1959588_754272841258151_430824669_n 1964909_754272817924820_1898411717_n

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine; Belediye Başkanı Murat Kaya, Marmara Bölgesi Hizmet-iş Sendikası Şube Başkan Yard. Mustafa Taştekin, Sakarya Hizmet-İş Şube Başkanı Mesut Gökdemir, Hizmet-İş sendikası Geyve baş Temsilcisi Ali Aslan belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve işçiler katıldı.

foto foto-2

Belediye Tarihinde İlk

Geçmişte İşçi maaşını ödeyemeyen Belediyecilikten bugünlere geldiklerini, bunda da en büyük payın çalışanlarımızın olduğunu belirten Başkan Kaya, Geyve’mizde çalışanlarımıza verdiğimiz yüzde 28 lik zam oranı Geyve Belediyesi tarihinde bir ilk olduğunu ,her zaman işçimizin, çalışanımızın ve ailelelerinin yanında olduklarını belirtti.

Değişim Sizlerin Eseridir

Başkan Kaya; “5 yıldır bu ilçe halkına hizmet vermenin mücadelesini yapıyoruz. 8 yıllık İlçe başkanlığı 5 yıllık Belediye başkanlığı sürecimizde hep birlikte Geyve’ye küçümsenmeyecek hizmetler verdik. 10 yıl önceki Geyve ile bugünkü Geyve arasındaki fark sizlerin eseridir.

İşler bitmedi bu ilçe de daha yapılacak çok iş var. Sizler de belki emeğinizin tam manasıyla karşılığı değil ama belli bir standart içerisinde ücretlerinizi düzenli bir şekilde aldınız. Bu belediye yürüttüğü politikalarla işçisine, memuruna ücretini zamanında vermeyi prensip edinmiş ve bunu her zaman öncelik olarak değerlendirmiş bir anlayışa sahiptir.

Maaş Ödeyemeyen Belediyecilikten Bugünlere

Kaya; çöp toplayamayan, işçi maaşlarını ödeyemeyen bir belediyeden şimdi işçisine en yüksek maaşla sahip çıkan belediyecilik anlayışına geldik. Belediyemiz tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Tüm İşçi kardeşlerimize ve ailelerine yakışan  yüzde 28 lik en büyük zammı verdik. Hayırlı Olsun.. Daima Hizmet Daima Millet dedi.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi, Marmara Bölgesi Hizmet-iş Sendikası Şube Başkan Yard. Mustafa Taştekin,  Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube başkanı Mesut Gökdemir ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya tarafından imzalandı.

Hizmet-iş ten Teşekkür

Gökdemir; “Başkanımız her zaman olduğu gibi bugün de çalışanlarının yanında olmuştur. Yapmış olduğu zamdan dolayı teşekkür ediyoruz. Çıktığı yolda kendisine başarılar dileriz” diye konuştu.

İmza töreninin ardından belediye çalışanları, Geyve Belediye Başkanı Kaya’ya tüm çalışanlar adına teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 

Share
771 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ